Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri
12 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 108 kez okundu.

Boyutu ya da konumu fark etmeden evinizi şık ve ferah göstermek mümkündür. Bunun için ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalara bakmak gerekir. Yapacağınız basit bazı uygulamalar dahi büyük değişikliklere eden olabilir.  Bunun için de bazı ön yargıları şimdiden kafanızdan atmanızda yarar var. Çünkü sanılanın aksine dekorasyon yaparken çok pahalı eşyalar almanıza gerek yoktur. Önemli olan yaşam alanınızı daha iyi hale getirmek, kendi zevkinize uyan seçimler ve uygulamalarla genel uyumu sağlamaktır.

Ev-Dekorasyon-Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Pratik Öneriler

Öncelikle ev içerisinde nasıl bir tarz uygulayacağınızı bulmanız gerekir. Daha sonra renkler ve modeller de kendiliğinden oluşur. Bu açıdan ilk olarak evde fazla kalabalık yaratmayan bir ortam yaratmak her açıdan önemlidir. Çünkü kalabalık ev ortamları tarz konusunda belirsizlik demektir. Fazla eşya ev dekorasyonu için yapılan en yaygın hatalardandır. Bunun dışında bazı tavsiyeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Bileklikleriniz dağınık duruyorsa kâğıt havlu askısından yardım alabilirsiniz. Onları demire geçirerek güzel görünüm elde edebilirsiniz.
  • Eski çekmeceleri değerlendirerek yine takılarınız için dekoratif bir araç haline getirebilirsiniz.
  • Kolay dağılan yazlık sandalet ve terliklerinizi dosyalıklar yardımıyla düzenli tutabilirsiniz.
  • Kablolarınızın görünmesini istemiyorsanız kamuflaj yaratmak için kutulardan yararlanabilir, delik açarak içine koyabilirsiniz.
  • Evinizin geneli koyu renk eşyalardan oluşuyorsa bu havayı dağıtmak için açık renkli birkaç aksesuar kullanabilirsiniz. Örneğin renkli yastıklar güzel bir seçim olabilir.
  • Mobilya kullanımında genel uyumu bozan bir eşyanız varsa onu yok edebilir ve daha zevkli mobilyalar seçebilirsiniz. Sadece şık bir sehpa bile salondaki havayı değiştirebilir.

Ev-Dekorasyonlari

Ayna Kullanımı

Ev dekorasyonu için fikirler arasında en önemlilerinden birisi ayna kullanımıdır. Yatak odalarında aynaların karşınızda olmaması, küçük oturma odalarında büyük aynaların kullanılması, karanlık odalarda pencerenin karşısına ayna koyulması önerilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git