Parfüm Ruhun Gölgesidir

Parfüm Ruhun Gölgesidir
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 115 kez okundu.

Parfüm hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden biridir. Parfüm sadece özel günlerde ya da özel gecelerde kullanılmaz, günlük hayatın her anında kullanılabilmektedir. Parfüm ve koku, insanların duruşunu belirlemektedir. Parfüm tercihinizi ne kadar doğru yaparsanız kendinizi o kadar özgüvenli hissedersiniz. Çünkü parfüm kullandığınızda nerede olursanız hangi ortamda olursanız olun kötü kokmadığınızı güzel koktuğunuzu bilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz parfümler sizin iç dünyanızı ve kişiliğinizi de yansıtmış olurlar. Doğru karar vererek seçtiğiniz parfümler ruhunuzun gölgesi olurlar adeta.

Parfum-modelleri

Bazı insanlar çiçek kokan parfümleri seçerken bazıları ise daha odunsu kokuları ya da şekerli kokuları sevmektedir. Bunun dışında kendini çekici hissetmek isteyenler ise afrodizyak etkili kokuları tercih etmektedirler. Her parfümün kokusunu her insan sevecek diye bir zorunluluk yoktur. Kimilerine güzel gelen kokular kimilerine çirkin gelebilir. Bunun sebebi ise insanların dış görünüşü ile iç dünyalarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

İç dünyanızı da en iyi tercihleriniz belirler. Kokular ve parfümler ile birçok insanı etkileyebilmeniz mümkündür. Parfüm ve koku tercihinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçeceğiniz kokunun teninize uymasıdır. Yani seçeceğiniz kokuyu teniniz bünyesine kabul etmelidir. Yanlış bir tercihten kaçınmak için buna dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz koku teninizde eğer hoş durmaz ise bedeninizin yerinde durduğu ancak ruhunuzun karışık olduğu bir duruma maruz kalabilirsiniz. Parfüm ve koku seçiminiz sizin yalnızca dışınızı değil aynı zamanda ruhunuzu, iç dünyanızı da yansıtmaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki koku ve parfümü teninizin rengine, teninizin kuruluk derecesine ve daha pek çok noktaya özen göstererek dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.

Parfum-kullanmak

Parfümler ve seçtiğiniz kokular sizi günler, aylar hatta yıllar sonra bile başka birine hatırlatabilmektedir. Yoldan geçerken burnunuza gelen bir koku sizi maziye götürebilir. Bu nedenle insanlar için isimler ya da dış görünüşler kadar kokuları da etkili olmaktadır. Yarım bir elma olduğunuzu düşünün işte parfüm elmanın bütününü oluşturmak için sizin diğer yarınızı bulmanıza yardım edecek etkili bir unsurdur. Bütün bunlara bakılırsa parfüm sizin gölgenizdir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git