Papatya Suyuyla Doğal Yoldan Saç Renginizi Açın

Papatya Suyuyla Doğal Yoldan Saç Renginizi Açın
11 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.

Kadınlar için saçları özeldir. Kırık olmamaları, sağlıklı olmaları, parlak görünmeleri için sık sık mücadeleye girilir. Belki de en çok mücadele verilen durum saç rengidir. Kimileri saç renginden sıkılmıştır değişiklik ister, kimileri saç rengini tenine yakıştıramaz. Ancak saç boyasının akma, içine barındırdığı kimyasallar nedeniyle yıpratma ya da alerjik reaksiyonlara yol açabilmesi gibi dezavantajlarından dolayı boyama konusuna biraz uzak bakılır. Özellikle saç boyalarının saçlarda meydana getirdiği incelme, kırılma, dökülme pek çok kadının ortak şikayetidir.

Her kadın saçına düzenli bakım yapmak ister. Ama bunun için her seferinde kuaföre gidecek ya zamanı yoktur ya da parası. Saç boyama konusunda da hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlayacak evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz saç açma yöntemleri imdadınıza yetişiyor.

Papatya Suyu

Herkesin mutlaka etrafından duyduğu bir saç açma yöntemidir. Hem papatyalara ulaşılması kolay ve maliyetsiz, hem de uygulaması son derece kolaydır. Ayrıca saç yapınıza bir zararı kesinlikle olmayacaktır. Bitkisel bir ürün olmasından dolayı içerisinden bir kimyasal madde barındırmamaktadır. Bu da papatya suyunu saç açma yöntemlerinde en çok kullanılan haline getirmiştir.

kuru_papatya

Bu açma yöntemi için öncelikle aktardan biraz kurutulmuş papatya elde etmeniz gerekmektedir. 2 bardak suyun içerisine bir avuç kurutulmuş papatya koyarak kaynatın. Rengi sarı olana kadar kaynatmalısınız, turuncuya dönmemesine dikkat edin. Daha sonra süzün ve suyu soğutun. Su soğuduktan sonra onu bir sprey şişesine alın vesaçlarınıza sıkın.spreyle_papatya_suyu

Daha sonra 1 saat kadar güneşte bekletmelisiniz. Bu aşamada suyu saçlarınızın her yerine dağıtmak için tarak kullanabilir, saçlarınızı tarayabilirsiniz. İstediğiniz saç tonunu elde edene kadar bu saç rengi açma işlemini haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Papatya suyu aynı zamanda saçlarınız besleyecek ve güçlenmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git