Panik Atak Tedavi Edilebilir Mi?

Panik Atak Tedavi Edilebilir Mi?
12 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Psikolojik bir rahatsızlık olan panik atak aslında kolaylıkla tedavi edilebilen bir hastalıktır. Psikiyatri dalı panik atak tedavisini kolayca yapabilir. Verilecek teskin edici ilaçlar birtakım telkinler ile birlikte yatıştırıcı ilaçlarla panik atağın üstesinden gelmek son derece kolaydır. Bazı durumlarda tıbbi rahatsızlıklarda veya kronik hastalıklar da Panik atağı destekleyebilir. Bu gibi ataklarda kişinin mümkün olduğu kadar sakin olması gerekmektedir.

panik_atklar_neden_olur_1920_1278-1920x1278

Panik Atak Tedavisi

 

Kaygılanmak korkmak işin daha da kötüye gitmesine neden olur. Sık sık panik atak geçiren insanların mutlaka bu psikolojik kökenli rahatsızlıktan kurtulmak için hastanelerin psikiyatri bölümüne gitmeleri ve tedavi olmaları gerekmektedir. Tedavi edilmeyen panik atak yaşamınızın kalitesini düşürür. Hayattan zevk almanıza engel olur. Korkularınızla başa çıkma iradenizi zayıflatır. Sağlıklı karar verme becerinizi zedeler.

panikatak_semtonleine

Psikolog mu Psikiyatrist mi?

Psikologlar fakültelerin 4 yıllık psikoloji bölümlerini bitirirler. Kendi dallarında yüksek lisans yaparlar. Ama tıbbi ilaç yazamazlar. Fakat psikiyatr 6 yıl tıp okuduktan sonra ve ilaç yazma yetkisine sahip olduktan sonra psikiyatri alanında ihtisas yaparlar. Bu nedenle çok yüksek donanıma sahiptirler. Psikolojik ruhsal rahatsızlıkların kesin çözümü için psikiyatriste gitmek faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git