Ön Sevişmenin Önemi

Ön Sevişmenin Önemi
13 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Ön sevişme çiftler için çok önemli bir unsurdur. Seksten önce yapılan ön sevişme çiftlerin duygusal ve fiziksel açıdan birbirlerine daha çok bağlanmasını sağlar. Kaliteli ve tatminlik duygusu tam olarak yaşanılan bir seks için ön sevişme önemlidir.

On-sevismenin-onemi

Kadın ya da erkek fark etmeden aslında herkes ön sevişmeye ihtiyaç duyar. Çünkü ön sevişme , dokunmak, okşanmak, gibi temasları doğurur ve her iki taraf da bu ihtiyaca sahiptir. Ön sevişmeyle gerçekleştirilen her seks daha doyurucu ve tatmin edici olur.  Partnerinize yapacağınız masajlar, öpüşmek, birlikte erotik filmler izlemek seks hayatınızı daha da renklendirecek eylemlerdir.

Ön sevişme kadınlarda yaşanan ıslanamama, orgazm olamama gibi durumların önüne geçer. Kadının yapılan seksten daha fazla haz almasını sağlar. Partnerinizin hoşlandığı şeyleri bilerek yapılan bir ön sevişme daha iyi olacağından, partnerinizle bu gibi şeyleri konuşmaktan çekinmemelisiniz ve ikinizin de hoşlandığı hareketleri birbirinize anlatarak ön sevişmenizi keyifle yaşayabilirsiniz.  Ön sevişme bizi hayvanlardan ayıran bir eylemdir.

Ön sevişme olmadan yapılan düz bir seks çiftlere özellikle de kadınlara yeterince haz vermez. Ön sevişme süresi genelde 15 – 20 dakika olmalı denilse de bu süreyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dünyada birçok kadın ön sevişme yaşayamadığından dolayı seksten zevk alamamakta ve bu özel  ve gündelik yaşamlarına olumsuz olarak yansımaktadır.

Young couple being intimate in bed, woman looking away

Cinsel konularda yeterince bilgi sahibi olmamak, cinsellik hakkında konuşmaktan utanmak gibi birçok nedenle ön sevişme olmadan yapılan düz seks hayatı birçok insanın gerçek de olabileceği zevklerin önünü kesmektedir. Bu yüzden utanmayıp, partnerinizle birlikte fikir alışverişi yapabileceğiniz, birbirinize daha fazla dokunabileceğiniz, öpüşme ve duygusallığın bir arada olduğu bir ön sevişme seks hayatınızı daha da renklendirecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git