Makyajsız Güzel Olmanın Yolları Nelerdir?

Makyajsız Güzel Olmanın Yolları Nelerdir?
10 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 120 kez okundu.

Makyaj günümüzde tüm kadınların uyguladığı güzel görünme yöntemidir. Kimi kadınlar kendini güzel hissetmek için kimi kadınlarda çevreye güzel görünmek için makyaj yapmaktadırlar. Makyaj yapmak çoğu kadının kendini özgüvenli hissetmesini de sağlamaktadır. Çünkü makyaj yapan kadın makyaj yaptığında kendini güzel hissettiği için bir bakıma da özgüvenli de hissetmektedir. Ancak makyaj yapmadan da güzel olmanın ve güzel hissetmenin de yolları bulunmaktadır. Bu yolları uygulayarak hem makyaj malzemelerinin masrafından kurtulursunuz hem de yüzünüzde makyajın ağırlığını hissetmezsiniz. Evet, makyajsız güzel olmanın yolları nelerdir?

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Yollari

İlk olarak dikkat etmeniz gereken nokta uyku düzeninizdir. Yeterli bir uyku uyumanız fazlasıyla önemlidir. Çünkü yeterince uyku uyumadığınızda yüzünüze yorgunluk düşer. Kadınlarda bu yorgunluk daha belirgin gözlemlenir. Bu düşen yorgunluk gözlerinizin solgun görünmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı kendinizi güzel hissetmek için uyku düzeninize ve uykunuzu almaya dikkat etmelisiniz. Yüzünüzü yıkarken sıcak ya da ılık suyu değil, soğuk suyu tercih etmelisiniz. Eğer yüzünüzü soğuk suyla yıkarsanız yüzünüz canlanır.

Yorgunluk belirtilerinden kurtulmak istiyorsanız soğuk suyla yüzünüz yıkamalısınız. Nemlendirme aşamasını atlamayın. Yıkama köpükleri, peelingler ve bunun gibi birçok ürünü kullanarak cildinizi makyajdan arındırmalı, cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Böylelikle cildiniz esnekliğini kaybetmez ve daha canlı görünür. Bol bol su tüketin. Eğer su içmezseniz vücudunuzun su ve tuz dengesi bozulur. Su ve tuz dengesinin bozulması vücudunuz için olumsuz sonuçlar meydana getirebilir. Hatta bol su tüketiminin hayati bir önemi vardır. Güneş ışınlarının zararlarından korunun. Cildin genç görünmesi açısından cildinizi güneşten korumanız fazlasıyla önemlidir. En az 15 SPF derecesinde bir güneş kremi kullanmanız uygun olmaktadır.

Makyaj-yapmadan-da-guzel-olmak

Son olarak kaş bakımınızı unutmayın. Kaşlarınız sizin ifadenizi belirlemektedir. Makyaja gerek olmadan da güzel görünmeniz için kaşlarınıza özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz. Kaşlar yüzünüz bir bakıma çatısı gibidir. Kaşlarınızın sağlıksız veya bozulmuş görülmesi sizin dudaklarınızın, gözlerinizin, cildinizin ve yüz yapınızın da görünüşünü etkilemektedir. Kaşlarınızı devamlı düzenli tutmalısınız. Makyaj yapmadan da güzel olmak işte bu kadar kolay… Bu tavsiyelere dikkat ederseniz ve özen gösterirseniz siz de makyaj yapmadan güzel bir kadın olabilirsiniz.

10

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git