Kadınlar için yaz bakımı

Kadınlar için yaz bakımı
14 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 191 kez okundu.

Yazın gelmesi ile giysilerimizin, yiyeceklerimizin değişmesi, bedenimizin bakım greksinimlerini da farklılaştırır. Mevsimsel değişimler cildimizi etkiler, bu amaçla yaz aylarında makyaj ve bakım alışkanlıklarının da değiştirilmesi gerekir.

Bronzlaşmanın altın kuralı

Yaz aylarında kuru olan cildiniz bronzlaşmak istediğinizde daha büyük reaksiyonlar sunarak pul pul dökülür. Bronzlaşmak amacıyla, ilk olarak cildinizin tazelenmesi gerekir. Bunun amacıyla cildi keselemek ölü derilerden arındırmak gerekir. Kese yaptıramıyorsanız, beden peelingi yaparak ölü derilerden kurtulabilir, cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz.

Evoria eksperleri bronzlaşırken doğru mamüllerin kullanılması gerekliliğini belirtiyor. Yanlış ürün seçimi bedende lekelere, çizik gibi görünen ve dalgalanmalı bronzlaşmaya sebep olur. Kullanılan ürün sizi hem güneşin zararlı ışınlarından korumalı hem de sıhhatli bronzlaşmanıza yardımcı olmalıdır. Eksperler bronzlaştıkça cildinizin vücudunuzla aynı tonu yakalaması gerekliliğini vurguluyor. Makyaj yaparken, cildinize ve cilt renginize ideal bir ürün kullanılmalı. Parıltılı ve bronzluk veren mamüller tercih edilmeli.

Hacimli ve basit biçim alan saçlar

Havuz, deniz, güneş, kum ve yel saçlarınızın nemini kaybetmesine sebep olur. Yaz aylarında saçlara nemi yoğun bir bakım uygulanmalı. Yazın saçlarınıza gereken nem bakımını yapmadığınızda saçlarınız yıpranmış, kurumuş, hacimsiz görünür. Taranması basit, biçim alan, canlı ve parlak saçlar amacıyla yoğun nem yüklemesi yapan kremler kullanılabilinir. Uzmanların önerisi olan Bonacure Moisture Kick nem yükleyici bakım spreyi saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandıracaktır.

Pürüzsüz bir ciltle iyi görün iyi hisset

Güneş kremleri yalnızca güneşten korunmanıza yardımı olurken, güneş koruyucu özellikli beden kremleri ise hem güneşten korunmanızı hem de cildinizi nemlendirmenizi sağlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git