İnsülin Direnci & İnsülin Direncini Tedavi Etmenin Yolları

İnsülin Direnci & İnsülin Direncini Tedavi Etmenin Yolları
6 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 154 kez okundu.

Birçok hastalığa sebebiyet olan insülin direnci kan şekerinin normal olmasına rağmen insülinin fazla salgılanması anlamına gelmektedir. İnsülin direnci genel olarak kilolu kişilerde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca insülin direnci siroz hastalığına kadar ileri gidebilmektedir. Bu yüzden insülin direnci hastalığınız çok ilerlemeden buna karşı önlemler almanız gerekmektedir.

insulin-direnci

İnsülin Direnci Nasıl Yok Edilir?

İnsülin direncinizi yok etmenin en iyi yollarından biri yürüyüştür. Eğer insülin direncinizi yok etmek istiyorsanız her gün yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Ayrıca yeme düzeniniz de insülin direncinizi yok etme konusunda oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Haftada üç gün balık tüketerek insülin direncinizi azaltabilirsiniz. Bunların dışında tam tahıllı ekmekler tüketmenizde sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

turkiye-obezite-sorununun-yasandigi-3.ulke!3

İnsülin Direnci Tedavisi

Özet olarak; insülin direnci direk olarak yaşam stiliniz ile ilgili bir rahatsızlık olmakla beraber, yaşam stilinizi değiştirerek bu rahatsızlıktan kurtulabilmeniz mümkündür. Bundan dolayı, düzenli bir yaşam stili geliştirmelisiniz. Bunun ilk aşaması, yemek düzenidir. Yemek düzeninizi oluşturmalı, her öğününüzü her gün aynı saatte tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra, spor da insülin direnci tedavisinin ikinci adımıdır. İnsülin direnci hastaları için en iyi spor yöntemi yürüyüştür. Bu nedenle 1 saat sabah, 1 saat akşam olmak üzere düzenli olarak yürüyüş yapmalısınız. Bu şekilde insülin direncini yenebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git