İlişkiler Neden Kolay Tükenir?

İlişkiler Neden Kolay Tükenir?
26 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 197 kez okundu.

Kısa süreli de olsa uzun süreli de olsa yaşadığınız herhangi bir ilişki zaman içerisinde tükenebilir. Tükenmemesi adına pek çok çaba sarf edersiniz ancak bakarsınız ki bu çabalar tek taraflı bir hal almış, karşı tarafta aşk, sevgi ve saygı sona ermiş bu nedenle de ilişkinin de bitme sinyallerini görmüş olursunuz.

iliski-sorunlari

Peki çok sevmenize rağmen, uzun süredir birlikte olmanıza rağmen, birbirinizi oldukça iyi tanımanıza rağmen neden ilişkileriniz kolayca tükenir? Bunun nedenleri herkese göre, bireysel olarak farklılıklar gösterebilir. Ancak genel olarak bakıldığında ele alınacak pek çok durum söz konusudur.

İlk nedenler arasında yer alan kavram ise ilişki kapsamındaki sadakatsizliktir. Bir insan sevdiği insana karşı sadık kalamıyorsa, zaten orada kopukluk en başından boy göstermeye başlar. Her iki taraf da birbirine sadık kalmak zorundadır. Aksi takdirde ortaya sevimli durumlar çıkmayacaktır. İkinci bir neden olarak ise bencillik söz konusudur.

Eğer ilişkinizde herhangi bir tarafta hep ben tavrı varsa, bu durum sevdiğiniz insanı önemsemediğiniz anlamına gelmektedir. Her iki taraf da birbirini anlamalı, birbirine saygı göstermeli, ve farklı hayatlara da sahip olduklarını bilmelidirler. Üçüncü neden olarak ise çiftlerin birbirini ihmal etmesi söz konusudur. Eğer sevdiğiniz insana yeteri kadar vakit ayıramıyorsanız ve birbiriniz için birtakım fedakarlıklarda bulunmuyorsanız, ilişkinizde çatırdamalar kendini kısa süre içerisinde gösterir.

İliskiler-Neden-Kolay-Tukenir

Bir ilişki her zaman çiftlerin birbirine karşı gurur yapmadığı takdirde güzellikle yürüyebilmektedir. Çiftler en ufak bir sorun karşısında dahi birbirlerine gurur yaparak alttan almamayı tercih ederlerse, en kopuk yaşanan  döneme adım atmış olurlar. Bu nedenle en ufak sorunlarınızda dahi sorun aramak yerine çözüm odaklı davranmalı, oldun ve yapıcı bir karaktere sahip olmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git