İç Çamaşır Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İç Çamaşır Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

Herkes iç çamaşırı seçerken dikkatli olmalıdır ve iç çamaşırlarını özenle seçmelidir. Ancak kadınlarda bu durum biraz daha farklıdır. Kadınlar iç çamaşırı seçimlerini yaparken sütyen ölçüsüne, sütyen seçimine özellikle dikkat etmelidir. Yanlış yapılan seçimler sizin daha kilolu görünmenize neden olabilir veya kumaş seçimlerinde yapılan dikkatsizlikler sonucu vücudunuz tahriş olabilir, kaşınabilir. Bunun gibi dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. İç çamaşırı alırken nelere dikkat edilmeli? İşte sorunuzun cevabı…

Evet, iç çamaşırı alırken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle sütyen seçimlerinizi yaparken cup ile beden ölçülerinizi doğru bilmeli ve sütyen ölçüsüne göre seçim yapmalısınız. Küçük göğüslere sahipseniz dilediğiniz gibi balenli ve destekli sütyenleri seçebilirsiniz. Eğer büyük göğüslere sahipseniz balenli sütyenlerden kaçınmalısınız.

İc-Camasir-Secmek

Balen size rahatsızlık verebilir fakat göğsünüzün dik durması için destek kullanabilirsiniz. Buna ek olarak büyük göğüslerde sütyen seçimi kalın askılı ve kalın sırt kısımlı olmalıdır. Göğüsleriniz daha yeni büyümeye başlamışsa sıkı sütyen ve balenli sütyen tercih etmemelisiniz çünkü ileride göğüsleriniz yapısını bozabilir. Bu nedenle ilk evrede penye sütyen tercih edebilirsiniz. Bunun dışında sağlığınızı düşünerek pamuklu kumaşları seçmelisiniz. Özellikle kimyasallar ile renk verilmiş ürünlerden kaçınmalısınız.

Külot seçimlerinde ise zayıfsanız bedeninize en uygun külotu seçmelisiniz yoksa iç çamaşırınız size rahatsızlık verir. Zayıf veya kilolu olmanız fark etmez ne olursa olsun sizi sıkan elastik kumaşlı külotlardan uzak durmalısınız. Külotlarınızın terinizi emecek özellikte ve pamuklu olması gerekmektedir. Bu sayede bakteri oluşumunu engellemiş olursunuz.  Kadınlar sütyen kullandıklarından dolayı atlet kullanmayı pek tercih etmezler. Ancak göğsünüzün dışında kalan bölgelerinizi korumak için atlet giymelisiniz. Sağlığınızı bu noktada da düşünüp pamuklu atletler ve vücuda dar olmayacak atletler seçmelisiniz.

sutyen-secimi

İç çamaşırı alırken nelere dikkat edilmeli, sütyen seçimi nasıl olmalı, sütyen ölçüsüne göre sütyen seçimi nasıl olmalı öğrendiniz. Artık iç çamaşırı alışverişi yaparken bu önerilere dikkat edip daha uygun ve daha sağlıklı bir şekilde tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git