Hipertansiyonla Baş Etmek Nasıl Mümkündür?

Hipertansiyonla Baş Etmek Nasıl Mümkündür?
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 58 kez okundu.

 Hipertansiyon başa çıkılamayacak bir hastalık değildir. Teşhis edildikten sonra sağlıklı bir şekilde yaşamak için verilen ilaçları düzgün olarak almak aşırı kilolu iseniz kilolarınızı vermek bu hastalıkla mücadele etmek için yaşınıza ve bünyenize uygun egzersizler yapmak alkol tüketmemek tuz tüketimini azaltmak ilaçları düzenli almak düzenli fiziksel aktiviteler yapmak sigarayı terk etmek az yemek yemek hastalıkla etkin mücadele için gereklidir.

34845856-1,VgfTq4BX_0q5aOF_3kC8og

Özellikle 45 yaşın üzerindeki insanlarda ağır fiziksel aktiviteler yapmak mümkün olmayabilir bu insanların yapacağı şey  sabah ve akşam iki seansta yürüyüşler yapmaktır. Egzersiz vücutta kan dolaşımının sağlıklı olmasını sağladığı gibi kişinin daha enerjik olmasına yardımcı olur. Fazla kiloların verilmesine yardım eder ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Düzenli Egzersizin kan basıncını azalttığı bilinmektedir. Araştırmalar hafif ve orta derecede hipertansiyon hastalarında düzenli egzersiz yapmanın kan basıncını düşürdüğünü ortaya çıkarmıştır.

High-Blood-Pressure-Cholesterol-Always-Come-With-Warning-Signs-1030x559

Yüksek Tansiyon için Egzersiz Yapın

Uygulanacak egzersiz programı kişinin yaşına cinsine kilosuna göre değişebilir, ortak paydada buluşulan egzersiz düzenli ve tempolu yürüyüşlerdir. Özellikle yürümek yerine arabayla seyahat etmeye alışmış olan insanlar için araç kullanımı sağlık açısından zararlıdır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar araçla seyahat etmek yerine kısa mesafeli yerlerde yürüyüşle seyahat etmek daha faydalıdır. Egzersiz sırasında aşırı yorgunluk düzensiz kalp atışları çene ve kollarda ağrı olması bayılma ve baş dönmesi göğüs ağrısı oluşursa egzersizin bırakılması ve doktora başvurulması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git