Hamilelikte Yenilmeyecek Gıdalar Nelerdir

Hamilelikte Yenilmeyecek Gıdalar Nelerdir
29 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 203 kez okundu.

Hamilelik, bir kadının hayatı boyunca en çok dikkat etmesi gereken dönem demektir. Hamile kadınlar yediklerine ve içtiklerinde gerekli özeni göstererek hem kendi sağlıklarını korumuş olurlar hem de bebeklerinin sağlıklarını korumuş olurlar. Sağlıklı bir hamilelik sonucunda sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için aslında çokta büyük çabalar sarf etmenize gerek yok.

Herkes tarafından bilinen zararlı gıdaları yememeniz halinde rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçirebilirsiniz. Hamilelikte yenilmeyecek gıdalar arasında yağlı ürünler yer alıyor. Aşırı yağlı yiyecekler tüketmek anne ve bebeğin sağlığını olumsuz etkiler. Yağlı, tuzlu ve çok tatlı yiyeceklerden bu dönemde uzak durun. Sağlıklı, organik ve besleyici besinler yemeye özen gösterin.

hamilelikte-cay

Bir diğer yenilmemesi gereken gıda grubu, hazır yiyecekler ve çiğ yiyeceklerdir. Hamilelik sırasında az pişmiş et ürünlerinden uzak durun. Fast food diye adlandırılan hazır hızlı tüketim gıdalarını asla tüketmeyin. Hamilelikte yenilmeyecek gıdalar dahilinde dikkat edilmesi gereken bir diğer grup ise düşük tehlikesi altında olan kadınlar için maydanoz ve limondur. Tehlikeli ayları atlatana kadar maydanoz ve limon kesinlikle tüketmeyin. Ayrıca bitkisel çaylarda düşük tehlikesinin olduğu dönemlerde içilmemesi gerekir.

Bunların yanı sıra hamilelikte yenilmeyecek gıdalar arasında abur cubur diye anılan hazır zararlı yiyeceklerdir. Cips, çikolata ve bunun benzeri gıdaları hamilelikte yememelisiniz. Tüm bu saydığımız yenmemesi gereken gıdalar bebeğinize hiçbir fayda sağlamayacak aksine hem anneye hem de bebeğe zarar verecektir.

Hamilelikte-yenilmeyecek-gidalar

9 aylık o kutsal süreç içerisinde bebeğinize ne kadar iyi bakarsanız sizlerde o kadar iyi olursunuz. Kötü alışkanlıklarınızı ve düzensiz beslenmenizi sonlandırıp bebeğiniz ve kendiniz için sağlıklı yiyecekler tüketin. Anneliğin gerekliliklerini daha bebeğiniz karnındayken yerine getirin. Hamilelikte zararlı gıda ürünlerini kesinlikle yemeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git