Hamileler İçin Kıyafet Önerileri

Hamileler İçin Kıyafet Önerileri
12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 192 kez okundu.

Çoğu kadın hamile olduğunu öğrendikten hemen sonra hamile giyim mağazalarına giderek kendilerine gebe kıyafetleri ve hamilelik elbiseleri bakmaktadır. Fakat şöyle bir faktör vardır ki hamile kadının gebe kıyafetlerine ihtiyaç duyması hamileliğin 3. ayından başlar. Peki, hamile kadın gebe kıyafetlerini nasıl seçmelidir? İşte sizlere bir takım gebe giyim önerileri…

Hamile bir kadın kilo almaya karnından ve basenlerinden başlar. Bu nedenle pantolon alırken dikkat etmeniz gereken en önemli yer pantolonun bel bölgesinde bandın ve lastiğin esnekliğidir. Vücudunuzda en çok karnınız genişleyeceğinden pantolonun bel bölgesindeki kumaş ne aşırı derece de sıkı ne de aşırı derecede gevşek olmalıdır.

Hamileler-İcin-Kiyafet-Onerileri

Hamile olduğunuz zaman vücut sıcaklığınız normale göre daha çok ısınacaktır. Vücudunuzun ısınması durumu doğuma kadar devam edecektir. Bundan dolayı kıyafetlerinizde ki kumaş tercihinizi hava alan, güneş ısısını üzerinize çekmeyen ve hapsetmeyen doğal kumaşlardan seçmelisiniz. Pamuk ve keten doğal kumaşlardır kıyafetlerinizde bunları tercih edebilirsiniz ancak polyester, polyamid ve viskon gibi kumaşlar yapay kumaş sınıfına girdiği için bunlardan uzak durmalısınız.

Ayrıca doğal kumaş kullanmanızın vücudunuzu tahriş edecek ya da kaşındıracak etkileri bulunmamaktadır. Gebe giyim mağazalarında satılan giyim ürünleri normal mağazalarda satılan ürünlere göre daha pahalıdır. Fakat üstünüze seçeceğiniz bluz, t-shirt, süveter vb. giyim ürünlerini large, extra large, xxx large bedenlerini normal mağazalardan da satın alabilirsiniz. Bu şekilde daha hesaplı bir alışveriş yapmış olursunuz.

Hamilelik-elbiseleri

Hamilelik elbiseleri ise göğüsün hemen altından bollaşmaktadır bu sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. Eğer elbise ve tunik tarzı ürünleri giymeyi seviyorsanız hamilelikte de bu ürünlerin büyük bedenlerini kullanıp rahat edebilirsiniz. Uzun boylu bir kadınsanız hamileliğinizde bol paça ve geniş kesimli pantolonları giyebilirsiniz. Şayet kısa boylu ya da minyon tipli bir kadınsanız bu sefer hamileliğinizde bileğinizde bitecek kaprileri giyebilirsiniz. Gebe kıyafetlerini tamamlayacak ayakkabı seçimlerini ise düz tabanlılardan yapmalısınız. Gün boyunca yanınızda size yardım edecek biri yoksa bağcıklı ayakkabı kesinlikle giymemelisiniz.

Doğumdan sonra aldığınız kiloları hemen veremeyeceksiniz ve doktorlar bu kiloları vermenin süresinin yaklaşık 9 ay süreceğini söylemektedirler. Bu nedenle hamilelik elbiselerini, gebe kıyafetlerini giymeyi hemen bırakamayacaksınız. Gebe giyim hafife alınacak bir konu değildir hamileliğinizde mutlaka bu önerilere dikkat etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git