Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm
21 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 165 kez okundu.

Göz altı morlukları, göz çevresinde oluşan, geniş halkalar ve göz çukurlarında bulunan koyu kahverengi-mor bölümlere denmektedir. Göz altı morluklarının uykusuzluk, düzensiz uyku, yorgunluk, stres, kötü beslenme, kalıtım gibi nedenlerini saymak mümkündür. Genetik olarak göz altının çukur olması ya da oradaki derinin daha ince olmasından dolayı daha mor görünmesinin cerrahi operasyon ya da makyajla kapatmaktan başka bir seçeneği yoktur. Ancak yorgunluk ve uykusuzluk gibi dönemsel oluşan, kalıtsal olmayan göz alttı morluklarının evde kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel birkaç çözümü bulunmaktadır.

gözaltımorlukları

Göz Altı Morluğu İçin Patates

  • 1 adet patates
  • Tülbent

Patatesi çiğ şekilde ezerek bir püre haline getirin. Püre halindeki patatesi tülbentin arasına koyun. Bu tülbent içindeki patates püresini göz altlarınıza koyun ve yaklaşık yarım saat bekletin. Haftada en az bir kez bu uygulamayı tekrar edin.

Göz Altı Morlukları İçin Ihlamur

  • 2 poşet ıhlamur
  • 1 bardak su

Suyu kaynatın ve poşet ıhlamurları suya atıp 15 dakika kadar demlenmesi için bekleyin. 15 dakika sonra ıhlamur poşetlerini sudan alın ve göz altlarınızda 20 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra göz altlarınızı ılık suyla temizleyin. Bu kürü 4 günde bir göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

gözaltıiçinıhlamur

Göz Altı Morlukları İçin Papatya

  • 1 çay bardağı kadar papatya kurusu
  • Yarım litre su

Suyu kaynatın ve kurutulmuş papatyaları içerisine koyun. 20 dakika kadar demlenmesi için bekleyin. Sürenin sonunda karışımı süzün ve elde edilen suyu göz altı bölgenize tampon hareketlerle uygulayın. Ayrıca pamuğu suya bandırıp göz altlarıınızda 5 dakika kadar bekletebilirsiniz de. Yarım saat kadar bu işlemi uyguladıktan sonra göz altlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu kürü yüzünüze 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git