Gerçek kadının kuralları

Gerçek kadının kuralları
18 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 121 kez okundu.

Gerçek kadın mutluluğun peşinde koşmaz

Mutluluk takibi, en tanınmış ve en saçma spordur. Hepimiz koşarız: Daha iyi bir istikbal, daha iyi bir yarın, daha iyi bir yıl amacıyla. Gerçek kadın, bu tür bir ‘spor’u önemsemez. Bulunduğu anın ortamında yaşar.

İçerisinde bulunduğu an onun amacıyla en mühim ve en enteresan şeydir

Elbette istikbal amacıyla planları vardır; ama yarını beklemez, bugünde yaşar. ‘Kilo verdiğimde…’ ya da ‘Mükemmel erkekle tanıştığımda…’ ların yaşamını heba edebilecek sebepler olmadığını bilir.

Gerçek bir kadın olmak ayrıcalıktır ve o, bunu bilir

Bir kadın olarak doğmuş bulunduğu gerçeğine hayran ve şükrandır. Kadın olmak, sadece bir kadın gibi davranmak değildir. Bunu bilir ve hisseder. Onun amacıyla kadın olmak, bir çile değil, hediyedir. Feminenliğini her alanda besler: duygularında, düşüncelerinde, vücudunda, giyiminde, davranışlarında…

DÜNYANIN EN SAYGIN 10 KADINI DÜNYANIN EN SAYGIN 10 KADINI

Kendi temposunda yaşar

Hayatın temposu çok yavaş bulunduğunda, keyif almayız. Çok hızlandığında ise keyif alacak süre bulamayız. Herkes yaşamı kendisine has bir tempoda yaşar. Gerçek kadın, bunu hisseder ve bununla uyum ortamındadir. Hayatındaki hadiseleri gereksinim duyduğu şekilde yönetir ve şartların ritmini kendi belirler.

Gerçek kadın, bütün dileklerinin gerçekleşeceği ve yaşama karşı olan iştahını kaybetmeyeceği şekilde yaşar. Hareketlerindeki en mühim şey, davranışlarının anlamını ve sebebini anlamaktır.

Kendinin 1 numarasıdır

Bu, bencil, duyarsız, ilgisiz ya da alaycı bulunduğu manasına gelmez. Sadece başkalarının ömürlerine araya girmek etmeye dair yoğun arzuların arkasında, bireyin kendi yaşamını yaşamaktan korkmasının yattığını bilir. Gerçek kadın, kendi yaşamına karşı ilgilidir. Kişisel alanının kıymetli bulunduğunu katiyen unutmaz. Ve her şeye rağmen, başkalarını destekleme, onlara yardımcı olma ve empati kurma becerisine sahiptir.

Başkalarına gösterecek bir ‘yapılacaklar listesi’ yoktur

Her kız, çocukluğunda bir ‘yapılacaklar listesi’ alır; ebeveynlerinden, öğretmenlerinden, komşularından, akrabalarından, arkadaşlarından. Ve kadınlar, hayatlarını bu listedeki maddelerin üzerini çizmeye harcarlar. Gerçek bayanın buna gereksinimi yoktur; zira kutuları başkalarının işaretlemesine izin verir: Evli ya da bekâr, başarılı ya da başarısız…

Gerçek bayanın kendi hedefleri vardır; bunları yaratır ve gerçekleştirir. Hedefleri toplumun standartları ile uyuşmadığında ise…eh, bu onun sorunu değildir. İnsanların onu istedikleri şekilde değerlendirmelerine izin verir. Herkes doğrulusunda sevilmenin imkânsız olduğunu bilir.

‘İyi kız’ olmaktan vazgeçmiştir

‘İyi kız’, kız çocuğudur. Tek bir vazifiyeti vardır: Kendi istekleri tamamiyle tersini söylese de onay alabilecek kadar iyi olmak. ‘İyi kız’, yapmalıyım ya da yapmamalıyım prensiplerine göre yaşar. Kendine ne istediğini seyrek sorar. Gerçek kadın, içindeki ‘iyi kız’ı, onay ve övgü arayışı ile beraber geçmişte bırakmıştır. Başkalarının ile ilgili fikirlerini göz ardı etmez; sadece insanlara rastgele bir şey kanıtlamak mecburiyetinde olmadığını bilir – bilhassa de kendi isteklerina ters bir şeyleri.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git