Genç Odaları İçin Harika Alan Kazandırıcı Çözümler

Genç Odaları İçin Harika Alan Kazandırıcı Çözümler
13 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 98 kez okundu.

Genç odalarında daha fazla yer kazanmak için değişik uygulamalar yapabilirsiniz. Tek ya da iki kişi kalınan genç odası normalden daha küçük bir odaysa ya da ortalama bir oda olduğu halde eşyalar çok fazlaysa yer tasarruf yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Genc-Odalari

Ranza Kullanın 

Eğer genç odasında iki kişi kalıyorsa, odada yer açmak için en ideal yöntem ranza kullanmaktır. Böylece iki tane yatak yerini tek yatak alanına indirmiş olursunuz.

Bazalı Yatak Kullanın

Bazalı yataklar çıktığı andan itibaren kısa sürede hemen her evde yerini aldı.  Bunun en büyük nedeni elbette altında devasa depolama alanı olması. Burada kıyafetler, kullanılmayan ıvır zıvırlar ve diğer istenmeyen eşyalar yer alabiliyor. Bu nedenle iyi bir toparlayıcı olması bakımından fazlalıklarınızı bazalı yatak alarak yok edebilirsiniz.

İşinize Yarayan Eşyalardan Dekorasyon Yapın

Küçük odada yer açmak için genel kurallardan birisi işe yaramayan tüm eşyaları elemektir. Yani gösterişli ve karmaşık aksesuarlardan uzaklaşarak bu işe başlayabilirsiniz. Böylece odanızla beraber siz de rahatlarsınız. Basit bir örnek verilirse, yatak, dolap, bilgisayar masası, ufak bir kilim, belki bir tane süs eşyası, kitaplık ve sandalye şeklinde olabilir. Zemin olabildiğince açılabilir. Görsel açıdan da geniş bir oda havası sağlanacaktır.

Duvara Raf Sistemi Kurun

Bu yöntem sayesinde ortalıkta duran ve önemli olan eşyaları buraya alarak daha rahat kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ama bundan önce gereksiz eşyalarınızdan kurtulmak gerektiğini unutmayın. Belki de odanızı değiştirmenizin tam zamanıdır.

2016-Genc-Odalari

Sezonluk Eşyaları Kaldırın

Battaniye gibi sezonluk eşyaları sıcak havalarda, kullanmadığınız dönem için baza altı ya da başka bir odaya alabilirsiniz.

Mobilyaları Çok Gözlü Seçin

Mobilya seçiminde fazla gözenekleri olan çeşitlerle odada geniş alan yaratma fırsatı sağlarsınız. Çekmeceli olan mobilyalarda ve kitaplıkta bunu uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git