Fotoğraflarda Güzelliğinizi Belirginleştiren Makyaj Tüyoları

Fotoğraflarda Güzelliğinizi Belirginleştiren Makyaj Tüyoları
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 164 kez okundu.

Uygulanabilir makyaj tüyoları ile artık fotoğraflarınıza güzelliğinizin ışıltısını katabilirsiniz.

maxresdefault

 

1-)Ton seçiminde tercihinizi mat tonlardan yana kullanmaya dikkat edin.

 

Mat tonlara sahip renkler düz renkler grubunda yer alırlar ve düz renkler grubundaki renkler fotoğraflarda parlama göstermezler. Bu sayede dikkat çeken güzelliğinizi fotoğraflara yansıtabilirsiniz. Fotoğrafların flaşı sayesinde oluşan yapay parlama, mat tonlara sahip makyajlara etki etmez.

selfie1-960x500

2-)Işık kullanımında doğal kaynağa sahip ışık kaynaklarını kullanmaya özen gösterin.

 

Fotoğraf çekimlerinde ortamı aydınlatan ışık kaynağı güneş ise ağır bir makyaj kullanmanıza gerek kalmaz. Ancak yapay ışık kaynaklarının ışık yoğunluğu yüksekse parlamanın önüne geçmek için yoğun bir makyaj gereklidir.

selfie2

 

3-) Pudra kullanımınızda sarı renginin tonlarında pudra kullanmaya özen gösterin.

 

Sarı renginin tonlarında ya da ren rengine yakın pudra tonları fotoğraf çekiminde ışıltı saçan pudralara göre daha başarılıdır. Bunun yanında yüzünüzü ışıltılı göstermek istiyorsanız elmacık kemiği gibi belirgin bölgelere ve dikkat çekmek istediğiniz bölgeler içim ışıltı saçan allıklardan kullanabilirsiniz.

son2015128203928_57

 

4-) Kapatıcıların aksine aydınlatıcı kullanmaya dikkat ediniz.

 

Gözaltı morluklarımızdan günlük hayatta bizi kapatıcılar kurtarabilir. Ancak fotoğraf çekiminde kapatıcıların aksine aydınlatıcılardan kullanmaya özen göstermeliyiz. Çünkü kapatıcılar yüzümüze sert bir ifadeye neden olurlar aydınlatıcıları yüze iyi bir şekilde yayarsak bu sıkıntının önüne geçebiliriz. Bu malzeme cilde iyi bir şekilde yayılmaz ise kırışıklıkları ve ince çizgileri belirgin hale getirir. Bu sıkıntının önüne cilde dikkatli ve hassas bir uygulamayla geçebiliriz.

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git