Evlerimiz ve Dekorasyonları

Evlerimiz ve Dekorasyonları
14 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.

Dekorasyon fikirleri son 10 yıl içerisinde artan mekân ve ürün çeşitlerine de bağlı olarak gelişme göstermiştir. Boyutu ve konumu fark etmeksizin evlerin daha şık görünmesi için alınacak basit önlemler hem kullanım avantajı sağlar hem de iyi bir görüntü verir. Dekorasyon yaparken birçok kişinin zannettiğinin aksine pahalı eşyalarla şık görünüm sağlanmaz, doğru eşyaların yer ve kombin açsısından doğru kullanımıyla şık ev dekorasyonu sağlanır.

ev-dekorasyonu-fikirleri

Karmaşadan Uzak Durun

Evleri boğucu gösteren en önemli etkenlerden biri alakalı alakasız her eşyanın karışık olarak kullanılmasıdır. Birbiriyle bağlantısı olmayan eşyalar zihninizin de dağınıklığına işaret verebilir. Ayrıca böyle bir ortamı gördükçe daha da dağınık kalmanız mümkündür. Bu nedenle ev içerisinde banyo da dahil olmak üzere her yerde dekorasyon yaparken işinize yarayan ve göz yormayan sade eşyaları tercih edin.

Farklı Renk Kombinleri Yapın

Her eşyanın aynı renk olması gözleri yorabilir. Bu nedenle renk durumuna göre farklı tonları bir arada kullanın. Örneğin beyaz ve krem rengi çok fazlaysa aralarda kahve ya da açık mavi tonlara yer verebilirsiniz.  Ancak beyaz kullanırken renk sınırlaması yapmayın çünkü her renkle uyum sağlar.

ev-dekorasyonu

Ahşap Zemini Ortaya Çıkarın

Ev dekorasyonu için öneriler içinde belki de sizi en çok rahatlatan tavsiye olacaktır. Evinizin zemini ahşapsa üzerini olabildiğince az kapatın. Bu şekilde kendinizi daha huzurlu ve güvende hissedebilirsiniz. Rahat bir ev ortamı kendiliğinden şıklığı getirecektir. Ama ahşabı ortaya çıkarırken eşyalarla bunu boğmamaya da özen gösterin.  Benzer tonlarda eşyalar işe yarayabilir.

Küçük Odalarda Ayna Kullanın

Odanız çok küçükse, anayla geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca aydınlık eşyalar ve duvar boyası seçebilirsiniz.  Ek olarak yatak odası dekorasyonu için aynayı yatağın karşısında kullanmamaya özen gösterin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git