Eviniz İçin İdeal Bir Kitaplık Nasıl Oluşturulur

Eviniz İçin İdeal Bir Kitaplık Nasıl Oluşturulur
24 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Eviniz İçin İdeal Bir Kitaplık Nasıl Oluşturulur

kitaplik2

Zamanınızın çoğunu evinizde geçirmeyi tercih ediyorsanız; film ve kitaplarla çok fazla zaman geçirebilirsiniz. Özellikle arşivleme arzunuzda varsa film ve kitaplarınızla ciddi bir birikim yapabilirsiniz.

Ancak artık filmlerin sanal boyutlarının minimuma indirgenmesi filmlerinizin hard disklerde tutulabilmesini sağlamıştır. Kitaplar için de böyle bir durum söz konusuyken siz kitaplarınızdaki yaşanmışlıktan vazgeçemiyorsanız onları kitaplığınızda tutun.

Peki, bu kitapların ideal düzenini nasıl oluşturabilirsiniz?

 

Alternatif Kitaplık Önerileri

kitapli1

Sevdiğiniz yazar ve kitapları öne çıkartan bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Sizin için oluşturduğu öneme göre yerleştirdiğiniz kitaplık evinizde sizi yansıtan en önemli bölge olacaktır. Ancak bu dizilişin bir sıkıntısı var. Kitapların farklı boyutlarda olması estetik bir şekilde kitapların dizilişini zorlaştırıyor.

Düzen ve estetik arzunuzu gidermek için ise daha akılcı bir çözüm sunabiliriz.

Kitaplığınızdaki kitapları önce yayınevleri, sonra yazarlar, sonra kitap isimlerine göre sınıflandırmaya çalışın. Çünkü her yayınevi farklı boyutlarda kitaplar üretmeyi tercih ederken, kendi içerisinde aynı boyutlara sahip kitapları üretirler. Bu sayede yayınevlerine göre yaptığınız tasnif sizin için ciddi bir kolaylık sağlayacaktır.

Daha sonra yayınevlerinin içerisindeki yazarlara göre yaptığınız tasnif kitaplara ulaşımınızı ve onlar ile daha verimli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Kitaplığınıza dair notlar oluşturarak, kitaplarınızın yaşanmışlığını kitaplığınıza da aktarabilirsiniz.

Yaşanmışlığa estetik değerlerden daha fazla değer veriyorsanız ve düzenden ziyade kaostan besleniyorsanız beğenileriniz doğrultusunda oluşturacağınız kitaplık sizi daha iyi tanımlayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git