Ev Dekorasyonunda Sıklıkla Uygulanan Hatalar Nelerdir

Ev Dekorasyonunda Sıklıkla Uygulanan Hatalar Nelerdir
25 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Ev Dekorasyonunda Sıklıkla Uygulanan Hatalar Nelerdir

dekorasyon1

Ev dekorasyonunu oluşturma sürecinde yapılan birçok hatadan dolayı ulaşılmak istenen sonuç elde edilemiyor ve bu durum ev sahiplerinin sürekli evi değiştirmesine neden oluyor.

Bu süreçte harcanan emek ve paranın da işe yaraması, ev sahiplerini neden istedikleri sonuca ulaşamadıklarına dair sorgulamalara götürüyor.

Bu yazımızda sizin için ev dekorasyonu sürecinde uygulayabileceğiniz hataları derledik.

 

Dekorasyon Sürecinde Karşılaştığınız Hatalar

dekorasyon2

Hem güzel olsun hem de ucuz olsun fikri dekorasyon sürecinden mutsuz ayrılmanıza neden olacaktır. Evin bazı bölgelerinde kullandığınız dekorasyon ürünlerini ucuza almış olabilirsiniz, ancak bu tüm ev için geçerli değildir.

Ucuza kaçarak harcamaları kısmanız, tadilat sırasında çalışan ustaların özensiz çalışmasına neden olacaktır. Bu durum da sizin dekorasyon sürecinden mutsuz ayrılmanıza neden olacaktır.

En çok karşılaşılan ikinci hata ise nasıl bir dekorasyona sahip olmak istediğinizi bilmemeniz. Minimalizm ile gösterişçiliği birlikte kullanmanız rahatsızlık verecektir. Nasıl bir şey istediğinizi bilmeniz burada sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Bunun için her oda için bir tarz belirleyin ve bu tarz doğrultusunda dekorasyon çalışmalarını yürütün. Birbiriyle bağlantısı olan bölgelerde ortak bir dekorasyon uygularken, ayrıksı bölgelerde farklı dekorasyon çalışmaları yürütün.

En sık uygulanan bir diğer dekorasyon hatası da renklerin karmaşık bir şekilde kullanılması. Her sevdiğiniz rengi aynı oda içerisinde kullanmanız gözlerinizi yoracak ve size rahatsızlık verecektir. Onun için renkleri birbirleri ile uyumlu doğrultusunda kullanın, bu sizi daha rahat ve mutlu hissettirecektir.

 

.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git