Erken Boşalmayla Başa Çıkma Rehberi

Erken Boşalmayla Başa Çıkma Rehberi
13 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 552 kez okundu.

Cinsel ilişkinin başlamasından sonra çok az uyarılmayla birleşme sonrasındaki 1 dakika içinde yaşanan boşalmaya erken boşalma denir. Burada sorun boşalmanın süresi, hızı vs. değil kontrolsüz olmasıdır. Bu açıdan yaygın bakış açsındaki hatalı düşünce de fark edilecektir.

erken-bosalma-nedenleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken boşalma, çoğunlukla erkeklerde görülen bir durumdur ve genelde psikolojik kökenlidir. Erkeğin ergenlik ve gençlik döneminde yer aldığı ortam, cinsel konuda yeterince bilgili olmaması, ilk cinsel ilişki deneyiminde olumsuz durumlarla karşılaşması, uzun süre cinsel ilişkiye ara vermiş olması, aşırı stres ve kulaktan dolma aslı olmayan yanlış bilgiler erken boşalma nedeni olabilir. Psikolojik nedenler yanında uyuşturucu kullanımı,  sertleşme bozuklukları, şeker hastalığı, anti depresan kullanımı gibi durumlarda da erken boşalma yaşanabilir.

Erken Boşalma Tedavisi

Psikolojik kaynaklı erken boşalma durumlarında en iyi çözüm yöntemi çift terapisidir.  Cinsel ilişki sırasında psikolojik açıdan stresli durumların kaynağı partner olabilir. Cinsel terapi yapan kişi birtakım yöntemlerle boşalma süresini uzatma yoluna gidecektir.  Tedavi sırasında reçeteli olarak bazı kremler ve stres azaltan anti depresan ilaçlar kullanılabilir. Bu tedavinin amacı partnerinizle olan uyumunuzu sağlamaktır.

Young nude couple

Erken Boşalmayı Geciktiren Öneriler

Erken boşalmayı geciktirmek için erkek, ilişki sırasında kontrolü eline alma çalışması yapabilir. Örneğin birleşmeyi yavaşlatabilir, boşalmaya yaklaştığı zaman kendisini geri çekerek birleşmeye ara verebilir. Başta sıkıntılı olsa da zamanla daha fazla kontrol sağlanacaktır. İkinci olarak kadının üstte olduğu pozisyonda kritik nokta yaklaştığında penis dışarı çıkarılır ve uç kısmı aniden hafifçe sıkıştırılır. Bu uygulama 4-5 kere yapıldığında erken sonuç geciktirilmiş olur. Son olarak boşalma esnasında testisler yukarı çekildiğinden bunu engellemek orgazmın ertelenmesini sağlayabilir.  Başparmağınızı ve işaret parmağınızla buraya basınç uygulayarak çekilmeyi önleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git