Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri

Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri
14 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 112 kez okundu.

Erkek bakımı son yıllarda epeyce konuşuldu. Artık erkeklerin de daha güzel görünmek istemesi kozmetik sektörüyle anlaşmalı şekilde yön buldu. Birçok firma erkeklere özel cilt bakım ürünlerini hızla piyasaya sürdüler. Her ne kadar kavram karmaşası ve birtakım tartışmalara yol açsa da erkek bakımında da asıl olan temiz bir cilt ve pürüzsüz görünüm oldu.

Ozel-Cilt-Bakimi

Yüz Tahrişi İçin Çözüm

Jiletle tıraş olurken cildiniz kolayca tahriş oluyorsa makine kullanmanız önerilir. Makine kullanırken de olabildiğince nazik hareketlerle hedef kılları yok etmelisiniz. Jiletler her kullanmada cildin ölü derisini de aldığından kolayca tahriş eder.

Saç Kepekleri İçin

Erkeklerde kepeklenme deriyle alakalı bir durumdur. Saç köklerinin bağlı olduğu deri yüzeyi kaynar suyla yıkanmak, yanlış ürün kullanmak gibi nedenlerle kabuklanabilir. Bu kabuklar saçlarda beyaz ve parça halinde kalıntılara neden olur. Zeytinyağı ile ayda bir defa saç derisinde masaj yapılırsa kepek sorunu da düzelecektir. Ayrıca saç yapınızı öğrenerek buna uyan şampuan kullanabilirsiniz.

Çatlayan, Yıpranan, Zarar Görmüş Eller

Soğuk hava, elin maruz kaldığı malzemeler vs. ellerin çatlamasına, kuruyup kaşınmasına neden olabilir. Bunu önlemek için hem doğal malzemelerden hem de nemlendirici kremlerden yararlanabilirsiniz.  Ayrıca bu süreçte sabundan uzak durmanız önerilir. Kokulu kremlerden hoşlanmayanlar için sade ürünler de vardır.

Erkeklere-Ozel-Cilt-Bakim-Onerileri

Kuruyan Cilt

Yüzünüz ve vücudunuz kuruduysa sabundan uzak durarak işe koyulun ve ılık su ve nemlendirici uygulayın.

Tıraş İçin Öneriler

Tıraş yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta köpük yerine jel veya krem kullanma gereğidir. Ayrıca sıcak değil de ılık su kullanırsanız cildinizin tahriş olma riski minimum seviyeye inecektir.  Son olarak sürülen jel veya kremin bir süre beklemesi ile tıraş sonrasında sıkıntı yaşamanız zorlaşacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git