Erkek ile Kadın Arasındaki Farklar

Erkek ile Kadın Arasındaki Farklar
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Erkek ile Kadın Arasındaki Farklar

manvs

Antikorlar

Kadınlar, erkeklere göre daha fazla antikor üretmektedirler. Bu yüzden erkekler, kadınlara oranla virüs ve bakteri hastalıklarına daha sık yakalanırlar.

Ağlamak

Kadınlar, erkeklerden en az 5 kat daha fazla ağlarlar. Ağlama saatlerinin en sık olduğu saatler de 19.00 ile 22.00 arası.

Bacaklar

Erkekler kadınlardan daha hızlı koşup daha uzak mesafeye zıplayabilirler. Bunun sebebi bacaklarının kadınlardan daha kaslı ve uzun olmasıdır.

Ergenlik

Genellikle erkekler ergenlik çağını 10-15, kadınlar ise 9-14 yaşları arasında yaşamaktadırlar.

manvs2

Cinsel Organlar

Erkeklerin cinsel organları vücudun dış kısmında bulunur ve yaralanması kolaydır. Kadınlar cinsel organları ise vücut içinde gizli ve korunaklıdır.

Duyu Organları

Kadınların koklama ve işitme duyuları erkeklere göre güçlüdür. Erkekler, kadınlara göre ışığa karşı daha duyarlıdır. Erkek gözü ayrıntılara daha fazla odaklanabilmektedir.

Saldırganlık

Erkekler kadınlardan daha saldırgandır ve bedenleri güç kullanımına daha eğilimlidir. Bunun sebebi ise testosterondur. Kadınlar fiziksel değil, kelimelerle saldırıp savaşır.

Saçlar

Kadınların saçları daha dirençli ve daha sıktır. Saç kökleri iki milim daha derindedir bu yüzden erkek saçı kadar çabuk dökülmez.

Ses Telleri

Kadınların sesleri daha tizdir bunun sebebi ise ses tellerinin daha kısa olmasıdır.

Solunum

Erkeklerin bir dakika içerisinde ortalama 16 sefer soluk alıp verir. Kadınlarsa bir dakika içinde 21-22 defa soluk alıp vermektedir. Ancak her iki cins de bir günde 12 bin litre hava solumaktadırlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git