En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları
16 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 127 kez okundu.

Makyaj yapmak, kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan, bir bakım rutini olmanın ötesinde adeta bir terapi niteliği taşıyan alışkanlıktır. Kadınlar hem günlük kullanımda hem de özel günler için kendi zevklerine göre makyajlar yaparken bazı kurallara dikkat etmelidir. Makyaj hataları kadınları olduklarından daha yaşlı, yorgun ve solgun gösterebilmektedir. Bu nedenle kozmetik ürünlerin seçiminde ve kullanılmasında bir takım unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde makyaj hataları kaçınılmaz olur.

Sik-Yapilan-Makyaj-Hatalari

En sık yapılan makyaj hataları yanlış kozmetik ürün seçimine bağlı hatalardır. Örneğin cilt tipine uygun olarak seçilmeyen fondöten, kapatıcı gibi makyaj malzemeleri kuru ciltlerde soyulma, kabuklanma gibi durumlara; yağlı ciltlerde aşırı parlama, gözenek tıkanıklığı, siyah nokta oluşumu gibi problemlere sebep olmaktadır.

Bir başka nokta cilt alt tonuna uygun olmayan ürünlerin kullanılmasıdır. Sıcak alt tonlu kişilerin sarı alt tonlu cilt ürünleri kullanması sararmış ve solgun bir görünüme neden olmaktadır. Benzer şekilde soğuk alt tonlu kişiler de pembe alt tonlu ürünler kullandığında kızarıklık, sivilce gibi cilt kusurları daha çok göze çarpmaktadır. Buna göre ten makyajı için ürünler seçilirken cilt alt tonunun tersi tonda ürünler kullanılmalıdır.

yanlis-kozmetik-urun-secimi

Makyaj hataları denince akla ilk gelen şeylerden biri de iyi dağıtılmamış ürünlerin yüzde yoğun bir görüntüye sebep olmasıdır. İyi dağıtılmamış allık ve farlar özensiz bir görünüm oluşturur. Aşırı kontur uygulaması da yüzün çökük ve yaşlı görünmesine neden olabilmektedir. Benzer şekilde kaşları doğal renginden çok daha koyu bir şekilde doldurmak da yapay bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durumlardan kaçınmak için kozmetik ürünlerin kullanımında ölçülü olmak ve makyaj yaparken uygun teknikler kullanmak daha profesyonel ve hatasız bir imaj sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git