El Ve Ayak Bakımı Püf Noktaları

El Ve Ayak Bakımı Püf Noktaları
27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 186 kez okundu.

Cilt bakımı her zaman çok önemli bir statüye sahiptir. Cilt bakımı denilince akla elbette yalnızca yüz bakımı gelmemelidir. Tüm cildin bakımı büyük bir önem taşımaktadır. Cilt bakımını rutin olarak yaparken el ve ayak bakımı da aksatılmamalıdır.

El-Ve-Ayak-Bakimi-Puf-Noktalari

El ve ayak bakımında önemli olan bazı püf noktalar da elbette mevcuttur. Öncelikli olarak sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez el ve ayaklara bakım yapılmalıdır. Bu düzen bir şekilde oturtulmalıdır ki elleriniz ve ayaklarınızı pürüzsüz ve bebek gibi bir görünüme kavuşabilsin. Diğer bir püf noktası ise hiç şüphesiz el ve ayaklarınızın yapılarına uygun olarak kremleri, losyonları, sütleri ve jelleri kullanmanız gerekmektedir.

Ellerinize ve ayaklarınıza düzenli olarak el ve ayak bakımı yaptığınız takdirde zamanla oluşan kalıntılar ve ölü hücreler atılacaktır. Bebek gibi, pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. El ve ayaklarınıza kullanacağınız ürünleri de çok dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar ellerinizi ve ayaklarınızı çok sıcak ya da soğuk suyla yıkamamalısınız.

el-bakimi

Aksi takdirde bu bölgelerde kurumalar, döküntüler, kızarıklıklar ve tahrişler oluşabilir. Bu durum da canınız daha fazla sıkılabilir. Olabildiğinde ılık su ile yıkadıktan sonra ellerinize ve ayaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Peeling işlemi ölü hücrelerden bu bölgeleri arındıracaktır. Daha sonra da el ve ayak yapınıza uygun temizleme jeli kullanabilirsiniz.

El ve ayak bakımı rutininde en son olarak uygulamanız gereken püf nokta ise kuşkusuz el ve ayak bölgelerinizi nemlendirmenizdir. El ve ayaklarınızın yapısına uygun nemlendirici gece ve gündüz kremlerini kullanarak bu bölgelerin gün boyu ve gece boyu nemli kalmasına ve yumuşak bir hal almasına olanak sağlamış olursunuz. Keyifli bakımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git