Düzleştirici Kullanma Tüyoları

Düzleştirici Kullanma Tüyoları
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 59 kez okundu.

duzlestirici2

Düzleştirici Kullanma Tüyoları

Öncelikle kuaförlerin istediğimiz modeli yapamamasına rağmen bizi kurtaran düzleştiricilere minnetler olsun. Kahramanımız düzleştiricileri daha etkili kullanmak için öneriler de bu yazımızda olacak.

Öncelikle bir düzleştiricinin sizi yarı yolda bırakmasını istemiyorsanız sizin için doğru olan düzleştiriciyi bulmalısınız. Yani saçınızın uzunluğu ve sıklığına göre ya da yapısına göre doğru ebatlarda olan bir düzleştirici satın almalısınız.

Düzleştiricinin yapısı da uzunluğu kadar önemlidir. Saçınıza uygun olan ya da hangi şekli vermek istiyorsanız ona uygun olan bir düzleştirici seçmelisiniz.

duzlestirici

Seramik Düzleştiriciler

Seramik düzleştirici ısının eşit ölçüde yayılmasını sağlar. Bu da saçın yanma ihtimalini en aza indirir. Düzleştirici tablası full seramikten olanların kolay kırılma ihtimali de azdır.

Titanyum

Titanyum tabla, en hızlı ısınan düzleştirici çeşididir. Isıyı seramiğe göre çok daha hızlı transfer eder. Eğer düzgün kullanılırsa saçta hasar bırakmaz. Ancak uzun süre saçta tutulursa saç hasar görebilir.

Turmalin

Turmalin kristalize halde bir mineraldir. Bu minerali sıkıştırarak, düzleştirici tabla haline getirmişlerdir. Saçı düzleştirirken aynı zamanda parlaklık da verir. Diğer düzleştiricilere nazaran saçta elektriklenme yapmaz.

Saçınıza düzleştiriciyle şekil vermeden önce onu yüksek ısıdan korumalısınız.  Ve sakın ola saçınızı 185 derecenin üstünde bir sıcaklıkta düzleştirmeyin. Saç ile kağıt 232 derecede yanmaktadır. Bu yüzden maksimum 185 derecelik bir sıcaklık kullanmalısınız. Hatta olabildiğince düşük sıcaklıkta düzleştiriciyi kullanmalısınız. Yoksa saçınız yanabilir veya zarar görebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git