Doğru Zannettiğimiz Yanlışlar – 1

Doğru Zannettiğimiz Yanlışlar – 1
18 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.
  • Zıt kutuplar birbirini çeker.

Bu klişe uzun yıllardır bıkmadan usanmadan süre gelen, insanların olmazı oldurmak için ‘Ya tamam biz hiç uyumlu değiliz ama olsun zaten zıtlar birbirini çeker’ mantığına sıkı sıkı tutunuşundan ileri gelmektedir. Ancak şunu üzülerek söylemeliyiz; Evet zıt kutuplar ilişkiyi başlatabilir. Buna ‘ölümcül cazibe’ denmektedir. Benzerler birbirini çekmekte ve ilişkilerini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmektedirler.

zıtkutuplarbirbiriniçeker

  • Pisa Kulesi yamuk yapılmıştır.

İtalya’nın kuzeyindeki Pisa şehrinde bulunan eğik Pisa Kulesi’ni artık bilmeyenimiz yok. Evet, buraya kadar gayet doğru biliyoruz. Ancak birçok kişinin düşündüğü gibi Pisa Kulesi eğik olarak inşa edilmemiştir. 1173 yılında çan kulesi olarak tasarlanan ve inşasına başlanan Pisa Kulesi’nin ilk iki katı eğik değildir. Ancak 3. Kattan itibaren kule eğilmeye başlamıştır ve mimar tarafından 1185’te fark edilmiştir. Bu durum ortadan kaldırılmaya çalışılmış ancak bir türlü başarılı olunamamıştır. İleriki yıllarda inşasına devam edilmiştir. Eğikliğinin sebebi ise, kulenin inşa edildiği zeminin elverişsizliğidir. Yumuşak zemin sebebiyle kule gittikçe güneye doğru kaymıştır.

pisa

  • Alternatif (BONUS) Bilgi

İnsanlar çook uzun zamandır ‘Pisa Kulesi’ni iter gibi çek’ pozlarına gülmüyor.

pisakulesigolden

  • Çok şeker yersen şeker hastası olursun.

Hayır arkadaşlar, çok şeker yemekle diyabetin direkt bir ilgisi yoktur. Ancak kiloya müsait bir vücut yapınız varsa şeker ve şeker içeren gıdalar şişmanlığa hatta daha ileri derecede obeziteye neden olacaktır. Bu da diyabetin ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır.

  • Çin Seddi aydan görünebilir.

Bu iddia yıllar önce ortaya atılmıştır. Ancak insan yapımı hiçbir cisim uzaydan görünmemektedir. 1969 senesinde Ay’a giden Neil Armstrong’da bunu doğrulamış; kıtaların, göllerin, denizlerin görüldüğünü ancak Ay yüzeyinden insan yapımı hiçbir yapının görülmediğini dile getirmiştir.

ÇinSeddi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git