Doğal Yollarla Saç Uzatmak

Doğal Yollarla Saç Uzatmak
3 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

Bütün kadınlar sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmak ister. Saçlarımız gündelik hayatın meydana getirdiği olumsuz koşullar yüzünden yıpranır ve kırılır. Kısa saçlara sahipseniz ve saçınızın bir an önce uzamasını istiyorsanız bazı doğal saç uzatma yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Dogal-Yollarla-Sac-Uzatmak

Çoğu insan doğal yollarla saç uzatmanın zor olduğunu hatta işe yaramayacağını düşünür. Ancak saçı doğal yollarla uzatmak için bazı yöntemler mevcut. Yumurta akı da bunlardan biridir. Yumurta akını saçlarınıza sürün ve streç bir filmle saçınızı sarın birkaç saat bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hayatımızda bize gereken ihtiyacımız olan içecek olan su da bunun için bir çözümdür. Günde 2 litre su içmeniz saçlarınızı nemlendirmeye yarayacak ve saçınızın güçlenerek kırılmasını en aza indirgeyecektir.

Vücudunuzdaki bazı vitamin eksiklikleri de saç uzamasını engelleyen faktörlerden biridir. Bu yüzden B, A ve C vitaminleri içeren yiyeceklerle beslenmeli, multivitamin ve biotin hapı alarak saçlarınızın daha güçlü bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçınızın doğal yollarla uzaması için kendi hazırlayacağınız maskelerde mevcuttur. Bunlardan örnek verecek olursak, bal , yumurtanın sarısı ve bir yerde haşladığınız patatesin suyuyla yapacağınız maske saçınızın hem hızlı uzamasına hem de saçınızı nemlendirmeye yarayacaktır.

portrait of beautiful pretty young girl with long smooth luxuriant hairs

Haftada 2 kere yapabileceğiniz bir diğer uygulama ise üzüm çekirdeği yağıdır. Saç derisine masaj yoluyla yapılan bu uygulama saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Islakken taranan saçlar güçsüz olup, tararken de kırılıp kopacağından saçlarınızı kuruturken sonra biraz nemli bir şekilde bırakıp öyle taramanız daha uygun olacaktır. Doğal yollarla saç uzatmak istiyorsanız, uyurken saçınızı salık bırakmanız faydalı olacaktır. Dengeli ve düzenli beslenerek, günlük su alımınızı gidererek, sağlıklı, güçlü saçlara sahip olup saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git