Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?
30 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 195 kez okundu.

Bayanların saçlarına ne kadar önem verdikleri bilinmekte olan bir konudur. Giyime önem verilmesi kadar saçların nasıl göründüğü ile de ilgilenmekte olan kadınların, her zaman aynı model saçı kullanmak istememeleri durumu sıklıkla karşılaşılmakta olunan bir durumdur.

Bayanların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi dalgalı saçlar olmaktadır. Fakat maşa ile yapma olduğu belli olan bukleleri tercih eden bayanların sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Bunun  yerine maşa ya da düzleştirici yardımı ile bile olsa doğal görünen saçlar tercih edilmektedir.

Dogal-Dalgali-Sac

Doğal dalgalı saç nasıl yapılır?

Bayanların bu isteklerini karşılamak adına kuaför seçeneklerini değerlendirebilecekleri bilinmektedir. Kuaförlerde isteklerin aynı şekliyle uygulanmasının yanı sıra doğal saçların yapımının evde sağlanması da oldukça basit bir konu olarak ele alınmaktadır.

Bu istekleri uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi doğal dalgaların maşa ile yapılması durumunda, maşa işleminin kalın tutamlar halinde yapılmasıdır. Aksi taktirde saçın işlem sayesinde o duruma geldiği rahatlıkla anlaşılabilecektir.

Doğal dalgalı saç nasıl yapılır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise düzleştirici yardımı ile işlemin tamamlanabileceğidir. Saçın bir kaşık arkasına ya da alüminyum folyodan hazırlanmış katmana sarılarak düzleştirici ile ısıtılması durumu mümkün olmaktadır. Bu şekilde yapılmaya başlanan saçın bukleleri serbest bırakıldığında, doğal bir dalgalı yapı ortaya çıkacaktır.

Çok uzun saçlı olan bayanların düzleştirici ve maşa ile yapabilecekleri bu işlemleri yapmadan önce, saçlarını at kuyruğu şeklinde toplayarak sadece kuyruk kısmındaki saçlara uygulama yapmaları tavsiye edilebilir. Bu şekilde saç açık bırakıldığında, uçlarda dalgalı bir görünüm elde edilecektir.

Dogal-ve-dalgali-sac-yapimi

Bayanların doğal dalgalı saç nasıl yapılır sorusuna dair alabilecekleri bir diğer cevap ise, ıslak iken saçın belirli tutamlar şeklinde burularak tutturulmasıdır. Kurutma işleminin ardından burguların tek tek  açılmasını sağlamak gerekecektir. Bu işlem sonucunda ortaya çıkacak olan sonuç, saçların normalde bu şekilde olduğu konusunda herkesi ikna edebilecek nitelikte olacaktır.

Doğal ve dalgalı saç yapımında görünümün doğallığını bozmamak adına dikkat edilmesi gerekmekte olan bir diğer nokta ise, çok fazla sprey uygulanmamasıdır. Fazla sprey uygulanması durumu saçın kalıp gibi durmasına neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git