Dişçi Koltuğundan Keyif Almak Mümkün

Dişçi Koltuğundan Keyif Almak Mümkün
24 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 141 kez okundu.

Çoğumuz için diş doktoruna gitmek ve hepimiz için tatsız hatıraları olan dişçi koltuğuna oturmak pek de istenesi bir durum değildir. Ama genellikle gidiş sebebi, fizyolojik ya da estetik konular dışında; ağız ve diş bakımı konusuna gösterdiğimiz ilgisizliktir. Aslında hayatta kalmamız için en elzem olan beslenmenin ilk aşamasının gerçekleştiği yer olan ağzımızın bakımı çok da zor bir iş değildir. Sadece süreklilik gerektiren ve günlük hayatımızda zaten olması gereken bir durumdur.

dis-bakimi

Ağız ve diş bakımı yapmak, ağız sağlığını korumanın en önemli bölümüdür. Bunun için bize düşenler sadece gerekli bakım ve temizlik ürünlerini kullanmaktır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Diş Fırçası: Diş temizliğinin olmazsa olmazıdır. Asıl olan her yemekten sonra yapılması ise de, en azından günde iki defa, en az 3 dakika boyunca dişlerimizi fırçalamak, yemek sonrası kalan atıkların temizlenmesini sağlar. Diş fırçasının dişlerimize göre olması yanı sıra, doğru fırçalama tekniği kullanılmalı, diş fırçasında deformasyon başladığı anda da yenilenmelidir.
  • Diş İpleri: Diş temizliğinde, fırçanın ulaşamadığı kör noktalar ancak diş ipi sayesinde temizlenebilir. Diş aralarında kalan yiyecek artıklarını temizlemenin tek yolu diş ipi kullanımıdır.
  • Diş Macunu: Diş fırçasının en yakın ekip arkadaşıdır. Dişlerin daha rahat temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda farklı diş macunları da , ihtiyacınıza göre kullanılabilir; diş eti koruyuculu , hassas dişler için olanlar, beyazlatma etkisi yüksek olanlar gibi.
  • Ağız Suları: Ağızda kalan zararlı bakterilere vurucu darbeyi yapan ağız sularını kullanmak, ağız ve diş bakımı aşamasındaki son noktadır. Özellikleri sayesinde, bakterileri ortadan kaldırır ve diş taşı olarak da bilinen tartar oluşumunu engeller ya da yavaşlamasına sebep olur.

dis-doktoruna-gitmek

Üzerinize düşenleri yaptıktan sonra rutin kontrolünüz için diş doktorunuza gittiğinizde tek yapmanız gereken şey, dişçi koltuğunun keyfini çıkartmaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git