.com.tr Alan Adı Uzantısıyla Para Kazanmak

.com.tr Alan Adı Uzantısıyla Para Kazanmak
29 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 57 kez okundu.

İnternet teknolojinin vazgeçilmez bir alanıdır ve her türlü bilgiye anında erişim imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, bazı kullanıcılar internet sayesinde para kazanmakta ve oturdukları yerden gelir elde etmektedir.

alanadlari

Alan Adı Nedir?

Alan adı ile para kazanmak konusu son dönemlerde sıklıkla gündeme gelmektedir. Bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmadan önce alan adının ne olduğu konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Alan adı yani diğer bir deyişle domain, internette yer almak için sahip olmanız gereken kimliğe verilen isimdir. Yani, bir web sayfasının adı ve adresi bu konuya girmektedir. Bu adres olmadan, ziyaretçiler sitenize ulaşamazlar. Bu nedenle domain konusu belirleyici öneme sahiptir.

domainalanadi

Alan adının kolay öğrenilebilir olması, sayfanın ziyaret edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle sayfanın popülerliği konusunda alan adının büyük bir önemi vardır. Alan adı tercihinin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır.

Alan Adının Ne Önemi Vardır?

Ülkemizde internet sayfalarına girerken alan adının uzantısı son derece fazla önem teşkil etmektedir. Bu nedenle de özellik ile, com ile biten alan adları son derece popüler bir konumdadır. Bu nedenle bu alan adları diğerlerine göre daha değerlidir.

3d illustration of box with domain names inside

Alan uzantılarına sahip olmak önemli bir konudur. Özellikle ticari anlamda önce çıkmakta olan .com uzantısı ise son derece değerli gelişmektedir. Burada yapılan tercihin önemi, sektöre ve hitap edilen kitleye göre değişiklik göstermektedir.

Alan uzantılarında com’un ticari uzantı olmasının yanı sıra org uzantısı dernekler için, gov uzantısı devlet kurumları için, ac uzantısı akademik birimler için kullanılmaktadır. Bu uzantıları kurumlar tarafından ya da kişiler tarafından alınabilmektedir. Bu alan adlarının bazı karşılığı bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git