Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi Tarifi

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi Tarifi
11 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 114 kez okundu.

Kadınların en çok canını sıkan cilt kusurlarının başında gelen cilt lekeleri, özellikle yaz aylarında hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüzün sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için birçok kozmetik markasına, çok paralar harcasakta bazen bu lekelerin önüne geçemeyebiliyoruz.

Karbonat-Maskesi-Tarifi

Evde kolaylıkla hazırlayacağımız, maliyeti olmayan cilt maskeleriyle, cildimizin lekesiz, ışıl ışıl görünmesini sağlayabiliriz. Doğal yöntemlerle hazırlayacağımız ve her cilt tipine uygun olan maskelerden karbonat maskesi, cilt lekeleri tedavisi için bire bir. Kırışıklıklara da iyi gelen karbonat maskesi için gerekli malzemeler; iki çay kaşığı karbonat, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 4 damla limon suyu. Maskenin hazırlanışı ise oldukça basit. Geniş bir kaba koyacağımız yoğurdu ve karbonatı öncelikle karıştırıyoruz, hazırladığımız karışımın içine limon suyunu ve zeytinyağını ekliyoruz. Tüm malzemeleri tekrar karıştırıyoruz.

Karbonat maskemiz hazır duruma geldikten sonra, hemen uygulamaya geçmemiz, fazla bekletmeden yüzümüze uygulamamız gerekiyor. Karışımı tüm yüzümüze uyguluyoruz, ancak göz bölgesine uygulamaktan kaçınmalıyız. 5 dakika beklettikten sonra, ılık suyla tüm yüzümüzü iyice yıkıyoruz. Temizlenen ve maskeden arınan cildimizi soğuk suyla yıkayarak şok etkisi yapıp, gözeneklerimizin sıkılaşmasını da sağlayabiliriz.  Haftada bir veya en fazla iki kere uygulayacağımız bu maskeyle, kısa süre içerisinde yüzümüzdeki lekelerin kaybolduğunu, cildimizdeki ister güneş lekelerinin, ister farklı renklenmelerin kaybolduğunu ve cilt rengimizin eşitlendiğini görüyoruz.

Cilt-Lekeleri

Karbonatın renk açıcı özelliğinden faydalanarak hazırlayacağımız bu maske sadece lekeler için değil, aynı zamanda cilt bakımı için de zaman zaman kullanabileceğimiz özelliktedir. Peeling etkisi sayesinde, ölü derilerden kurtulmamıza, siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. Kozmetik malzemelerine çok para harcayarak, amacına ulaşamayan bayanlara bu maskeyi mutlaka evlerinde yaparak denemelerini tavsiye ederiz. Düzenli kullanımda maskenin şaşırtıcı derecede başarılı olduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git