Cilt Bakımında Bir Devrim: Yüz Temizleme Fırçaları

Cilt Bakımında Bir Devrim: Yüz Temizleme Fırçaları
9 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 82 kez okundu.

Yüz Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı ?

 

Cilt bakımında derinlemesine temizlik arayanların tercihi yüz temizleme fırçaları; yüzünü siyah noktalar ve sivilcilerden arındırmak isteyenlere ideal temizliği vaad ediyor.

clarisonic-clinique-braun-15

 

Yüz Temizleme Fırçalarının Hazırlanma Süreci

 

Yüz temizleme fırçalarından maksimum verimi almak için öncelikle, klasik makyaj temizleme rutinini uygulamak gerekiyor. Daha sonra yüzünüzü ve fırçayı ılık suyla ıslatın, fırçanızın üstüne cit tipinize uygun jelden sıkıp cihazı çalıştırın.

clarisonic-clinique-braun-20

Yüz Temizleme Fırçalarının Kullanım Süreci

 

Cilt temizleme fırçaları, cildinize derinlenmesine temizlik yapacak şekilde tasarlandığı için cihazı yüzünüze bastırmamaya dikkat edin, fazla bastırırsanız cildinizde tahriş oluşmasına neden olabilirsiniz. Cihazı aynı bölgede kullanmamaya dikkat ediniz. Toplamda 1-1.30 dakika arasında cilt temizleme işleminizin tamamen bitmiş olması önemli. Daha sonra yüzünüzü tamamen yıkayın ve cit tipinize uygun topiği ve nemlendiriciyi cildinize uygulayın. Gözenekleriniz tamamen temizlendiği için cilt topiğiniz ve nemlendiricinizden maksimum fayda sağlayacaksınız.Fırçanızın başlığınızı kullanım sıklığınıza göre 3-6 ay arasında değiştirmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdir de fırçanızda birikmiş olan bakteri ve kirler yüzünüze zarar verebilir.

img_20150406_103714

 

Yüz Temizleme Fırçalarının Uygun Olduğu Ciltler Nelerdir ?

 

Yüz temizleme fırçaları, cilt hastalığı olan ve aşırı hassas citler dışında diğer tüm ciltler için uygundur. Bu nokta da; cildinize uygun cihazı bulmanız ve kullanım sıklığını cildinize uygun şekilde ayarlamanız hayati önem taşıyor.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git