Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
10 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 85 kez okundu.

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek saçları nasıl gürleşir ve uzar, Bebeklerin saçları neden uzamaz, Bebeklerin saçı ne zaman kesilmeli, Bebeklerin saçı neden geç uzar, Bebeklerin saçları ne zaman çıkar, Bebeklerin saçı ayda kaç cm uzar vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Anne karnı içerisinde aslında bebeklerin saç kökleri oluşmaya başlamaktadır. 0-1 yaş aralığında ise bebeklerin saçlarının uzaması 10 cm’i geçmektedir. Bebeklerin sağlığı ve bebeklerin saçlarının sağlığı için bebek saçı bakımına mutlaka dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. Bebeğinizin saçının sağlıklı olmasını istiyorsanız öncelikle içinde koruyucu madde bulunmayan şampuan kullanmalısınız. Ayrıca bebeğinizin saçı mutlaka hava almalıdır. Sağlıklı saçların olması için bebeğinizin beslenme düzeni de sağlıklı ve düzenli olmalıdır. Çünkü beslenme ile saç sağlığı birbiri ile doğrudan ilişkilidir. Peki, bütün bunların yanında bebeklerde daha nasıl saç bakımı yapılmaktadır ve nelere dikkat edilmelidir? Bütün bunları merak ediyorsanız yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Bebeklerde-Sac-Bakimi-Nasil-Yapilir

Kendi saç bakımınıza nasıl özen gösteriyorsanız, şampuanınızı nasıl dikkatle seçiyorsanız bebeğinizin de şampuanını o kadar özenle seçmelisiniz. Bebekler için en doğru ve sağlıklı şampuan seçimi nasıl olmalıdır? Bebeklerin cildi aşırı derecede hassas olmaktadır. Sıradan şampuanları veya sabunları kullanmamalısınız. Bu durum bebeğinizin cildinde herhangi bir tahrişe, alerjiye ve dökülmelere neden olabilmektedir.

Bebekleri düşünerek üretilmiş şampuan ve sabunlar vardır bunları kullanabilirsiniz. Bebekler için özel olarak üretilmiş bu sabun ve şampuanlar phytalat, paraben ve phencxyenthani vb. maddeleri içermezler. Tercihinizi yapabiliyorsanız organik şampuan ve sabunlardan yapmalısınız. Organik şampuanlar içinde bulunan doğal yağlar bebeğinizin saçına ve saç derisine bir taraftan bakım yapmaktadır. Yalnız bebek şampuanlarının haftada 1-2 defa kullanılmasına fazla kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Bebeklerin saçları kırılgandır bu nedenle lastik toka kullanmamalısınız. Bebeğinizin saçını kesinlikle saç kurutma makinesi ile değil havlu ile kurulamalısınız. Bebeğinizin saçını tararken, saç derisine herhangi bir zarar vermeyecek fırçaları kullanmalısınız. Ayrıca bebeklerin saçı çok sık taranmamalıdır.

Bebeklerde-Sac

Bebeklerin saç kesimleri ise 1 yaş döneminden sonra yapılmaya başlanmalıdır. Eğer bebeğinizin saçı aşırı uzunsa 1 yaşından önce de kestirebilirsiniz. Bebeklerin saçları fazla uzatılmamalıdır. Fazla uzun bir saç olursa bebeğinizde, bebeğiniz normalden fazla terleyebilir ve cildi tahriş olabilir. Bebeğinizin ilk saç kesimini de mutlaka bebeğiniz için eğlenceli hale getirmelisiniz yoksa bebeğiniz ileride kuaföre gitmekten korkabilir. Bütün bunları uyguladığınızda ise bebeğinizin saç bakımını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git