Bebek Nasıl Emzirilir?

Bebek Nasıl Emzirilir?
10 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 94 kez okundu.

Bebek emzirmek her ne kadar kolay görünse de özellikle yeni doğum yapanlar açısından sorun yaratan bir konudur. Özellikle doğumdan sonraki ağrılar sebebiyle ve halsizlik nedeniyle anneler bebeklerini emzirirken bazı sorunlar yaşayabilmektedir.

Anne-sutu-ve-emzirme

Bebek Emzirirken El Temizliği En Önemli Konudur!

Bebeğinizi emzirirken en önemli adımlardan biri el temizliğidir. Çünkü bu esnada bebeğiniz mikrop kapabilir. Bu yüzden buna oldukça dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bebeğinizi en rahat oturma pozisyonunda emzirebilirsiniz. Fakat bebeğinizi ilk olarak hastanede emzirmeniz gerekecektir. Bu şekilde, hastanedeki doktor, ebe ve hemşirelerden profesyonel yardım alabilmeniz mümkün olacaktır. Yine de bebeğinizi emzirmeden önce oturma pozisyonuna geçmeyi denemeniz gerekir. Çünkü bebek en iyi bu şekilde süt emebilir.

Anne-Sütünün-Anneye-Faydaları

Bebek Emzirirken Koltuk Seçimi Sizin Kadar Bebeğinizi De Etkiler!

Ayrıca bebeğinizi emzirirken koltuk seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü bebeğinizi emzirirken sırtınızı ve kollarınız yaslayacağınız, destek alacağınız bir koltukta oturmanız gerekir. Bu yüzden bebeğinizi emzirirken bu özelliğe de dikkat etmeniz önerilir. Bu şekilde göğsünüz ile bebeğinizin yüzünü eşit bir düzeyde tutabilir ve bebeğin emerken aynı zamanda rahat bir nefes alabilmesini de sağlarsınız.

Emzirme-döneminde-anne-bebek-ilişkisi

Uzanırken Asla Bebeğinizi Emzirmeyin!

Uzanırken bebek emzirmek, çok tehlikelidir. Özellikle gece uyanıp, bebeğinizi emzirdiğiniz dönemlerde, dik bir şekilde oturmazsanız, uykuya yenik düşebilir ve bebeğinizin hayatını tehlikeye sokabilirsiniz. Dikkat ettiğiniz takdirde, çocuğunuz sağlıklı bir şekilde gelişimine devam eder.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git