Bebek Emzirmenin Anneye Faydaları Nelerdir?

Bebek Emzirmenin Anneye Faydaları Nelerdir?
10 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 201 kez okundu.

Emzirmenin bebekler açısında oldukça büyük faydaları olduğu bilinmektedir. Fakat annelerin bebeklerini emzirmeleri bir tek bebeklerine fayda sağlamamaktadır. Bebekler için faydasının yanı sıra, emzirmek anneler açısından da son derece faydalıdır.

emzirmenin-anneye-faydalari

Bebek Emzirmenin Anneye Faydaları Nelerdir?

Emzirmek annenin hormon dengesini korumasını sağlamaktadır. Bu oldukça önemli faydalardan biridir. Çünkü hamilelik dönemlerinde hormonların dengesi bozulmaktadır. Öyle ki, bu dönemde eşlerin ayrılık sebeplerinden bir tanesi de kadının duygularının seyrine, çok fazla kapılmış olmasıdır.

emzirmenin-anneye-yararlari-582x354

Bebek Emzirmek Meme Kanseri Riskini Azaltır!

Ayrıca bebek emzirmek annenin meme kanseri olma riskini de oldukça aza indirmektedir. Meme kanseri birçok kadın için riskli bir kanser çeşididir ve yaygın olduğu kadar, zor ve uzun bir tedavi sürecine de sahiptir. Emziren anneler bu riski oldukça aza indirebilmektedir.

timthumb

Bebek İle Annenin Bağlarını Güçlendirir!

Ayrıca tüm bu faktörlerin dışında emzirmek anneye annelik psikolojisini kazandırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, bebeklerini düzenli emziren annelerin bebekleri daha mutlu olmakta ve düzensiz emzirilen bebeklere oranla daha hızla ve sağlıklı bir şekilde büyümektedirler.

Emzirme-döneminde-anne-bebek-ilişkisi

Bebek Emzirerek Kilo Vermeniz Mümkündür

Son olarak en önemli özelliklerden biri de kilo verme konusudur. Sadece yeni doğum yapmış olan annelerin değil, tüm kadınların korkulu rüyalarından bir tanesi olan fazla kiloların çözümü de, emzirmek ile mümkün hale gelmektedir. Bebeği düzenli emzirmek annenin hamilelik döneminde aldığı kiloları vermesinde etkili bir yöntemdir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git