Bebek Banyosu Yaptırmanın Püf Noktaları

Bebek Banyosu Yaptırmanın Püf Noktaları
26 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 123 kez okundu.

Bebek banyosu her zaman çok önem taşıyan ve gerek bebeğin pozisyonları gerek kullanılan ürünler ve oda sıcaklığı gerekse hijyen açısından büyük bir önem taşımaktadır. Eğer ilk kez, yeni doğan bebeğinize banyo yaptıracaksınız, bilmeniz gereken püf noktalar mevcuttur. Öncelikli olarak elbette kaliteli ve doğru banyo ürünlerini seçmeniz gerekmektedir.

bebek-bakimi

Banyoyu eğlenceli, renkli, sevecen, samimi ve ılık bir ortam haline getirmelisiniz. O zaman bebeğiniz daha doğduğu andan itibaren büyüyene kadar, banyo yapmayı sevecek ve güvenilir bir şekilde temizlendiğini hissedecektir. Püf noktalar içerisinde ikinci olarak ise bebeğinizin cinsine uygun renk ve ebatlarda küvet seçmektir. Bebeğinizin cildine asla zarar vermeyecek aksine onu rahatlatacak olan bir life sahip olmalısınız.

Bebek banyosu denilince akla her zaman oyuncaklar da gelmektedir. Siz bebeğinizin yaşına ve sevdiği renklere uygun olarak suda oynanabilecek oyuncaklar ile küvetini doldurabilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken ekstradan mutlaka bebek yağı, losyonu ve pudralarını da önceden hazır etmiş olmanız gerekmektedir. Ve bebeğinizi yıkarken rahat ve banyo yaptırmaya uygun kıyafetler giymelisiniz.

Islanmaya ve sabunlanmaya hazır olduğunuzda buna uygun kıyafetler seçmelisiniz. Mutlaka da üzerinizdeki takıları çıkarmalısınız ki bebeğinize herhangi bir zarar gelmesin. Bebeğinize uygun ebatlar küveti ılık bir suyla doldurduktan sonra kolunuzun dirsek kısmı ile suyun sıcaklığını ölçebilirsiniz. Böylece daha raht bir şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz.

Bebek-Banyosu-Yaptirmanin-Puf-Noktalari

Daha sonra bebek banyosu tamamen hazır hale gelecek ve öncelikle başını yıkamalısınız. Bebeğinizin saçlarını hafifçe masaj yaparak yıkamalı ve bıngıldağına zarar vermediğinizden emin olmalısınız. Daha sonra bebeğinizi ayakları üzerine kaldırarak boynunu, ensesini ve kalan tüm vücudunu masaj yaparak yıkamaya devam etmelisiniz. Yıkanma kısmı bittikten sonra ise %100 pamuklu bir bebek havlusuna ya da bornozuna bebeğinizi sarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git