Baş Ağrısının Nedenleri ve Çözümleri

Baş Ağrısının Nedenleri ve Çözümleri
26 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Baş ağrısı birçok kişinin rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Baş ağrısının önemli nedenlerinden biri beslenme olarak kendisini göstermektedir. Çünkü öğünlerinizi atlamak ya da öğünlerinizi geciktirmek kan şekerinizin düşmesine sebep olmaktadır. Bu da baş ağrısına neden olur. Bu yüzden öğünlerinizi atlamadan, geciktirmeden düzenli olarak beslenmeniz baş ağrısının en önemli çözümlerinden biridir.

20140704140933_

İş Stresi Baş Ağrısına Yol Açar!

Ayrıca iş stresi de baş ağrısı nedenlerinin başında gelmektedir. Bunun için iş yerinden her gün birkaç dakika kendinize ayırarak iş stresinden uzaklaşmanız ve rahatlamanız önerilmektedir.

Attractive woman in pain holding her head

Baş Ağrınızın Sebebi Kilo Olabilir!

Bunların dışında baş ağrısının nedenlerinden biri de kilodur. Fazla kilolu olmak kronik baş ağrısını oluşturmaktadır. Ayrıca bunun sonucu migrene kadar gitmektedir. Bu yüzden fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulmanız gerekir.

lens-bas-agrisi

Sağlıklı Yaşam Şart!

Fazla kilolar, düzensiz beslenme alışkanlıkları ve bunun gibi birçok neden bir araya geldiği takdirde, baş ağrısı kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki, bu şekilde, kronik baş ağrısına kadar gitmektedir. Bu nedenle ilk olarak yediklerinize dikkat etmelisiniz, bunların yanı sıra, düzensiz ir hayatınız varsa, bu hayatı düzenli hale getirmek de atacağınız önemli adımlardan bir tanesidir. Tüm bunların yanında spor yapmanız da baş ağrısı riskinizi düşürür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git