Bahçenizde Başka Bir Dünya Yaratmak

Bahçenizde Başka Bir Dünya Yaratmak
22 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 87 kez okundu.

Bahçeli bir evde yaşayan şanslı kişiler arasındaysanız; bu alanı çok farklı şekilde değerlendirebilir, güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Söz konusu bahçe olduğunda bunun ayrılmazı; yeşillik ve doğal doku oluşturma ilk olması gerekendir. Bu nedenle bahçenizi şekillendirirken yeşil alan ve kullanım alanı ayrımını en iyi şekilde yapmak faydalı olacaktır.

Bahce-dekorasyonlari

Yeşil alanda tabii ki; ağaçlama, çimlendirme ve çiçekler ön planda olacaktır. Bunlar içinde özellikle ağaç bulunacak noktaları seçerken ileride gölge yapmasını istediğiniz yere göre dikim yapabilirsiniz. Çimlendirme de tüm alanı kaplayabileceğiniz gibi, daha doğal görünüm sağlamak için taşlardan oluşan köşeler ve yürüme alanları olacak şekilde de çimlendirme yapabilirsiniz. Bahçenizde çit, duvar gibi kısımlar varsa, buraları da sarmaşık tarzında yetişen çiçekler ve bitkilerle şenlendirebilirsiniz. Kör nokta ya da boş alanlarda çiçek köşeleri oluşturabilir veya çeşitli ebatlarda dekoratif saksılarla doldurabilirsiniz.

Kullanım amacına göre bahçe içinde farklı bahçe mobilyaları ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Bunların en başlıcaları; ahşap şezlong ve sandalyeler, bahçede yeme içme keyfi için oluşturulmuş portatif taşınabilir aksanlar ( mangal, tekerlekli servis sehpası gibi ), bahçe salıncağı, gece aydınlatma fenerleri ya da açık hava mumları gibi sıralanabilir.

bahce-ici-dekorasyon

Bunun yanı sıra, kullanılabilir özelliğini yitirmiş pek çok malzeme ya da eşya da bahçe  içi dekorasyonda kullanılabilir; eski kaplar, minderler, sepetler, metal ve tahta kutular, el işi örme ev aksesuarları ( makrome, kilim gibi ), eski mutfak dolapları, sürahiler hatta kumaşlar gibi pek çok materyal kullanılarak harikalar yaratılabilir. Örnek vermek gerekirse, eski kumaşlarınızdan gölgelikler yaparak hoş bir Akdeniz bahçesi yaratabilir, biraz boya yardımıyla eski kutu ya da dolapları boyayarak bunları bahçenizde hem kullanabilir hem de renkli hale getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git