Alan Adının .com.tr Olması İle Nasıl Para Kazanılmaktadır?-2

Alan Adının .com.tr Olması İle Nasıl Para Kazanılmaktadır?-2
29 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 58 kez okundu.

Serimizin ilk yazısından internetten nasıl para kazanılır sorusunu yanıtlamaya çalışmıştık. Bu yazımızda ise domain ile nasıl para kazanılır sorusuna cevap arayacağız. İşte detaylar!

Domain ya da diğer adı ile alan adı konusunun önemi gün geçtikte daha da gelişmektedir.  Bu noktada , .com.tr alan adına sahip adresleri alarak önemli kar eldesi gerçekleştirebilirsiniz. Zaman zaman bazı kuruluşlar ya da kişiler tarafından uygun fiyata elden çıkarılan, .com.tr uzantılı alan adlarını alarak, bir süre sonra önemli bir gelir elde edebilirsiniz.

domain-tescil

Bir kişinin artık işine yaramayan ve satmak istediği alan adlarını hemen almalısınız. Bu konuda alım yaparken, domainlerin anahtar kelime bakımından zengin olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, almayı düşündüğünüz alan adına talep olup olmayacağı konusunu da gözden geçirmenizde büyük bir fayda vardır.

İnternette sayfa açmak isteyen kişiler çoğu zaman alan adı sorunu yaşarlar. İstedikleri alan adını bulamazlar ve araştırmaya başlarlar. Bu noktada, eğer alan adınız popüler bir alan adı ise, hemen talep ederler. Böylece aldığınız alan alını yüksek bir kar oranı koyduktan sonra satabilirsiniz. Bu da size oturduğunuz yerden önemli ölçüde gelir sağlayacaktır.

show_dogru-alan-adi-seciminin-onemi

Alan Adı Fiyatları

Domain yani alan adı konusunda çeşitli fiyatlar belirlenmektedir. Elindeki sayfayı kullanmak istemeyen kişileri takip edebilirsiniz bir alan adını 8 Dolar ile 15 Dolar arası bir maliyetle satın alabilirsiniz. Bu da son derece uygun bir fiyat aralığıdır. Eğer alan adı popüler ve anahtar kelime bakımından zenginse, bu alan adını yüzlerce hatta binlerce Dolar’a satma ihtimaliniz bile vardır.

Alan adı satın alırken, fiyat konusundan önce yazım kolaylığına, popüler kelime olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, belirleyeceğiniz hedef kitleye uygun olan alan adını tercih etmeniz, satış konusunda süreci hızlandıracaktır. Bu konuda yaptığınız yatırımı asla ölü bir yatırım olarak görmeyin.

alan-adi

Doğru zamanda, doğru alan adını almanız durumunda çok büyük nakit kar oranları elde edeceğinizi unutmayın. Bu şekilde, hiçbir emek çekmeden, sadece alan adını alıp satarak önemli bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Bu nedenle alan adı konusunda fazla bilgi sahibi olmasanız ve teknik bilginiz yeterli olmasa dahi bu konuya yatırım yapıp, kar elde etmeniz mümkündür.

com.tr alan adı ile para kazanabilme konusu bu kadar basittir. Alacağınız alan adının, bir isim soyisim olması, yeni çıkan dizi ya da film isimleri, popüler kampanya isimleri, bankacılık ya da diğer sektörlerde önemli firmaları çağrıştıran isimleri içeren alan adları ile çok para kazanabilirsiniz.

featured-579

Alan adı konusuna yatırım yapan kişiler genellikle elde ettikleri kar oranına şaşırmaktadır. Sizler de zaman kaybetmeden bu konuya yatırım yapabilir ve bu konuda hiç düşünmediğiniz kadar kar elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git