5 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

5 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi
4 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 322 kez okundu.

Diyet programı uygulayanlar genel olarak kısa sürede iyi sonuçlar almak isterler. Bunun için sizlere 5 günde 10 kilo verdiren diyet listesi paylaşacağız. Öncelikle bu diyeti uygularken bol bol su içmeye ve hareket etmeye özen göstermenizi, ayrıca diyet listesini 5 günden fazla yapmamanızı öneririz. Aksi takdirde, diyetten çabuk sıkılıp, verdiğiniz kiloları fazlası ile geri alabilirsiniz.

diyet-listesi-nasil-hazirlanir

 5 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sabah:  Diyetin hem en can alıcı evresi hem de tatlı ihtiyacınızı kolaylık ile karşılayabileceğiniz bir ürün. Diyette boyunca sabahları, şekersiz Türk kahvesi ve bir porsiyon meyve ( elma, muz vb.)tüketiyoruz.

Ara öğün:  Ara öğünlerde protein ve yağ ihtiyacınızı en kaliteli yollar ile karşılamalısınız. Bundan ötürü önceden çikolata ile karşıladığımız yağ ve karbonhidrat ihtiyacımızı, 7 adet badem veya fındık ile karşılayabiliriz.

Öğle: Diyet boyunca öğün sayısını üçten beşe çıkardığımızdan ötürü, öğle yemeğini daha hafif olacak şekilde gerçekleştiriyoruz. 1 tabak tuzsuz, haşlanmış sebze öğle yemeği için ideal.

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Ara öğün: Akşam yemeğine doğru çok acıkmamak için, hem sıvı ihtiyacınızı karşılamak hem de böbreklerinizi hızlandırmak için 1 bardak yeşil çay içebilirsiniz.

Akşam: Akşam yemeğinde 5 yemek kaşığı sebze yemeği ve yoğurt tüketebilirsiniz. Bu şekilde günlük protein ihtiyacınızın bir kısmını da akşam yemeğine aktararak uyuyana kadar tok kalabilirsiniz.

Bu diyet listesini uygularken en son öğününüzü akşam en geç 19.00’da yapmaya özen göstermelisiniz.

Etiketler:

5 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git